Boy 13

Lze léčit akné pomocí zeleného a kopřivového čaje (vnitřně i zvnějšku)?

Trpím akném a na jednom webu jsem se dočetl, že např. pití zeleného nebo kopřivového čaje je na akné dobré, ale někde dokonce psali, že je dobré čaj nejenom pít, ale opláchnout si i jím obličej. Myslíte, že je dobrý nápad, když mám akné si např. zeleným nebo kopřivovým čajem si obličej mýt každý den? Nebo třeba i levandulovým, nebo meduňkovým? Děkuji. Samozřejmě vychladlým čajem.

Odpovědi
Mc Merkurion

…většinou stačí přežít pubertu a zmizí samo …
… proč se budeš zbytečně dělat s kopřivovým čajem ??? stačí se těma kopřivama vyšlehat (je to prej dobrý i na záda) a garantuju ti, že akné zmizí !!!

hapiky

Pomáhá i opalování na slunci, nebo horské slunce ve zdravotním středisku.

Pepa25

Na akné doporučuju křenový ocet.

Zdroj: vlastní zkušenost

da ny

Akné má několik příčin (s hormonama toho moc nenaděláte), často je to přechodná záležitost.
Výjimečně na celý život.
Základem je hygiena (proti omývání čajem, žádná námitka). U zeleného čaje se doporučuje pít
1 šálek denně (krátká doba louhování, u těch porcovaných asi i víc).. Kopřiva hlavně „čistí krev“, má blahodárné účinky. Je to bylina, tak platí pravidlo, jako u všech. Pít 14 dní max. Pak alespoň týden pauza. Osobně se nedomnívám, žese u člověka pitím těchto (byť prospěšných) čajů akné vyléčit nbedá.
Jako u všech odtíží hraje svou roli životospráva, hygiena, strava a psychika. Dostatek potřebných vitamínů a minerálů ve stravě, případně dodat.
Akné je forma „zaníceného projevu na kůži“, tak jistě nedostatek zinku. ten potřebuje ještě kamaráda ,
abvy se přisvojil v těle (vit. A nebo jeho provitamin. Nejlépe 2× týdně nastrouhat mrkev, orestovat k zhnědnutí na másle, oleji a přidat k jídlu nebo rovnou zbaštit). Dobrým zdrojem Zn je cibule, dýňová semínka, dýňový olej (raději kvalitu) – ráno u snídaně 1 KL nebo PL). Zakoupit tablety v lékárně (byrábí se jen o síle 25mg v tbl., což může být u někoho nedostatečné. Deficit Zn a MG mívá 80% lidí).
Doporučuji zakoupit Pityol, mazat hned jak se pupínek hlásí.

cuoly.com

Co chceš léčit? Nejedná se o nijak vážnou nemoc. Za vznikem akné stojí hormonální změny a genetické predispozice, takže se to nedá léčit. Co by za akné dali ti s rakovinou… Mimochodem problematickou pletí je do jisté míry postiženo 70 až 95 procent dospívajících a někteří z nich s tím neúspěšně bojují takřka po celý život.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.