lalisasa

Lze si na uradu prace hledat praci sama tak, aby mi oni nehledali a nenabizeli praci?

Dobrý den, zkráceně, čeká mě nejspíš úřad prace. Dokoncila jsem stredni skolu a jeste jsem si nenasla dobrou praci. Chci se zeptat, jestli jde nejak na udradu prace udelat to, ze si budu praci hledat sama a nebudou mi ji hledat oni a brala bych příspěvek(pokud na to mam narok, kdyz jsem do ted byla student?). Nechci totiz muset prijmout praci, ktera by se mi nelibila, nebo chodit na schuzky tma kam me poslou, jen abych to odmitla(myslim si ze mi praci, ktera by se mi linila nenajdou, takze chci hledat jen sama. Predpokladam ze bych tam byla maximálně par mesicu, nez by se objevila dobra prace, co bych si nasla. Dekuji za odpověď.

Odpovědi
Kepler

Od ÚP nečekej, že ti budou hledat práci. Můžeš si na netu najít nabídku práce příslušného úřadu a hledej sama. Pak je ještě možnost hledat na nabídkách pracovních agentur, kterých je hafo. Pokud chceš brát podporu nebo jiné příspěvky, už ses tam měla dávno přihlásit.

Kelt

V prostoru Úřadu práce je počítač s přístupem na nabídky práce i s tiskárnou. Vyhledat si to můžeš, ale jsi tam registrovaný a podle toho, že tam chodíš, dostáváš nějaké dávky. Samozřejmě i já jsem podle vlastních zkušeností přišel na to, že je to banda darmožroutů, která tě bere na milost a ukazuje, jak jsou pro tebe důležití.

nyjono

Sama si můžeš hledat práci tak jako tak.
Známá hledala a našla během několika týdnů intenzivního hlední na netu každý den.
Lze tam najít každý den aktualizované nabídky.