plebs

Lze se nechat proti svrabu očkovat?

Je to pravděpodobně zase nějaká akce z rudé Číny snaží se ochromit nebo vyděsit českou kotlinu.

Odpovědi
Drap

svrabu neni vakcína. Je to parazit a žije s lidstvem od nepaměti. Nejlepší zbraní proti svrabu je hygiena.

zjentek

Možná profylaxe, jako třeba u malárie, to je taky parazit.

Tak voják poskáče vše a my jsme ve válce po boku Ukrajiny takže odtud máme i dary. Já se však nebojím sedím furt tady a tady to nedostanu doporučuji všem. Horší by bylo kdybych měl doma bezvěrnou ženu to bych se asi bál. Ale naše ženy bývají věrné až za hrob 🙏 Haribol!

Dochy

Pochybuju. Leda něco na způsob „repelentu“ – např zkušenost říká, že repelent proti klíšťatům je „b-komplex“ nebo pivo – obojí užívané vnitřně. Funguje na několik hodin až den.

Bylo by to asi něco jako nechat se očkovat proti pokousání medvědem. Ale i na medvěda by ten repelent mohl fungovat.