Complex

Lze se ještě nechat přeočkovat proti klíšťové encefalitidě, pokud byla poslední dávka dána v roce 2011. Či je to pozdě?

Není tam již nějaké riziko, třeba že to úplně nezabere? Na průkazu je totiž napsáno další přeočkování po 3–5 letech v závislosti na věku.

Nejlepší odpověď
annas

"Je třeba se domluvit s lékařem.

Mezi lidmi koluje mylná informace, že očkovat proti KE se dá jedině v zimních měsících. Příčinou této špatné představy můžou být i informace, že lékárny bývají očkovací látkou lépe zásobeny před zimou. Také někteří obvodní lékaři očkování proti KE nabízí jen v zimním období. Dalším důvodem je, že jste chráněni po základním očkování (viz níže) na jaře, čili před sezónou klíšťat. Jelikož základní očkování chrání 3 roky až do prvního přeočkování, je zcela jedno, kdy se necháte očkovat. Chráněni budete vždy 3 letní sezóny klíšťat. Pravdou tedy je, že očkovat proti KE lze po celý rok! I kdyby očkovací látku ve vaší lékárně neměli, po celý rok ji mají k dispozici v očkovacích centrech.

Jediným rozdílem mezi zimním a letním schématem je v základním očkování ." To budete možná zřejmě postoupit znova – protože je doba na přeočkování mnohem delší než 5 let. Ale to musí rozhodnout lékař.

Reagovala jsem před upřesněním roku očkování.

https://www.klis­tova-encefalitida.cz/no­vinky/ockovat-se-muzete-nechat-kdykoli-behem-roku-nejen-v-zime-232

Další informace

https://www.in­fekce.cz/dopmek­vak16.htm

Další odpovědi
nyjono

Nejspíš bude potřeba celé očkování. Myslím tím všechny dávky znovu.