Kazatel

Lze prohlášení US generála chápat tak, že štvaví imperialisté už zase chřestí zbraněmi?

A dovedete si představit, že by něco takového, o bezskurpulentním napadení svrchovaného území USA, prohlásilo Rusko?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/rusko-se-vysmalo-americkemu-generalovi-ze-vyradi-obranu-kaliningradu-40297246

Nejlepší odpověď
Edison

Štvaví imperialisté pořád chřestí na někoho zbraněmi. Tu na toho, tu na onoho… teď se holt pustili do Velkého medvěda. Jak vidno, jsou mezi nimi ale ti tací, kteří se snaží jeho výroky alespoň mírnit.

Také je dobré si povšimnout, a už jsem to psal mnohokráte, že každý, kdo chce ovládat svůj národ mu musí ukázat alespoň nějakou vnější hrozbu. Každý diktát potřebuje svého nepřítele. Např. k odzbrojení vlastní společnosti a jeho špiclování se náramě hodí hrozba terorismu. Jenže ten už není tak v kurzu.

Další odpovědi
ivzez

Cokoliv lze chápat jakkokoliv, leccos i tak, jak předvádíte Vy.

Já v tom článku nevidím to, co Vy.

Představit si, co by se dělo poté, co by něco podobného
prohlásilo Rusko, dovedu. Proto to Rusko neprohlásí.

orwell

Proč „už zase“? Ti chřestí zbraněmi pořád od konce 2. sv. války.

Mc Merkurion

… jak jinak …

Kepler

Každá velmoc je imperialista. Ať je to ten šašek US Trump, nebo KGB odchovanec Putin. Vždyť to vidíš ve zprávách každý den. Ovšem anexe území cizího státu se dopustillo jen nacistické Německo a pak Putin. Stačí?

aliendrone

Blá blá blá… kecy se vedou a co z toho? Beztak je jasné, že „velmoci“ jsou spíš „bezmoci“ vůči globálnímu kapitálu a jeho zájmům a musí navzdory silným řečem jejich představitelů skákat tak, jak píská. Což ostatně jasně kolem sebe vidíš, tak proč taková zbytečná otázka?

Tohle nech degešům, ti se na to „chytí“, protože uvěří všemu, co jim nabulíkuješ (aniž by se na tím zamysleli a to nepřihlížím k tomu, že většina toho ani NENÍ SCHOPNA), pokud to budeš dělat dostatečně chytře. ;) :)