Matysek82

Lze poslat balík po České republice v případě, že adresa odesílatele je německá? Posláno by bylo z Čech do Čech.

Odpovědi
anonym

Pokud otázku chápu dobře a nepletu se, tak vyplnění kolonky adresy odesílatele (kdo poslal/posílá) je jednoduše pro příjemce informace kdo to poslal 😁
Pro poštu je to informace kam nevyzvednutý balík poslat zpět.
Pokud odesílatel vyplní adresu svojí v Německu a odešle balík až někde na poště v Česku je jedno, jde to, ale balík se případně vrátí do Německa, né na poštu odkud se posílala. Příjemce též bude mít myslím informaci na balíku/k balíku jenom adresu odesílatele, né odkud balík byl poslán, jedině že by měl podací číslo balíku a zjistil si online nebo na poště podací místo kde přeprava vznikla.

Drap

Ano, i to je možné.

led

Ano a môže byť aj iná, nelen nemecká adresa odosielateľa. Dokonca aj bez previerky adresáta, odosielateľa a obsahu balíka pracovníkmi STB (súčasnosť). Ak ju pošta príjme, je povinná ju doručiť.

nyjono

Lze, ale proč se nezeptáš na poště?