Káča....

Lze někoho vystěhovat, když má děti?

Ahoj, máme s přítelem problem. Rozešel se se svojí přítelkyní, co s ní má své děti (už to opravdu nešlo), posléze sme si spolu začali a ona stále bydlela v jeho domě s tím, že se odstěhuje. Dnes už je to rok a stále tam bydlí se slovy, že se stěhovat nebude.
Pochopitelně tam má pohodlí, nic neplatí a ještě dostává alimenty. Jde nám o to, zda ji (nikoliv děti) lze nějak „vyhodit“… Na soud o opatrovnictvi se stále čeká. Nicmene slečna tam má pochopitelně trvalé bydliště, tím pádem nemá nárok na žádné soc. bdavky, což škodu sama sobě.
Mohl by mi někdo poradit jak s tím dál? Nějakou právní cestou? Už dostala dva termíny na vystěhování a nic… Našli sme jí byt a taky nic…

Nejlepší odpověď
Schluker

Muze ji byt soudne narizeno se vystehovat. Pokud se ani tak nehne, tak ji bystehuje exekutor. Do te doby vrele doporucuju pozadovat nahradu za uzivani – penize by ji mohly motivovat.

Další odpovědi
Edison

Samozřejmě. Může rozhodnout i soud.

Kazatel

Děti neděti, před zákonem bychom si měli být rovni a užívá-li někdo cizí věc bez právního důvodu, měl by takového jednání zanechat.

Bohužel však tu máme i zákony chránící zájmy dítěte a zákony chránící nedotknutelnost obydlí, které všelijakým takovým vychcánkům nahrávají.

Soud pochopitelně může rozhodnout, ovšem otázka je o čem a v jaké věci.

anonym

právní info zde https://www.prav­nilinka.cz/bez­platna-pravni-poradna-zdarma/nechteny-spoluuzivatel-bytu-nebo-domu.html … v podstatě to řeší soud a policie.