Fry

Jak se zabavit neplatícího nájemníka?

Zdědil jsem byt, který jsem na základě smlouvy pronajal a nájemníci neplatí hned druhý nájem a kauci. Teď vím, že jsem udělal chybu, protože podle zákona vystěhovat nájemníka snad ani nejde. Máte nějakou radu, jak to udělat jinak, ale zároveň neporušovat zákon?

Myslím něco ve smyslu vysazení vstupních dveří, trestní oznámení, vymahači, odhlášení elektriky apod?

Jak to podle zákona mají ti pronajímatelé dělat, když jsou rádi, že zaplatí svoje náklady na život a na placení dalšího bytu už nemají?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud máte řádnou smlouvu, tak bych jim dal výpověď. Pokud se nevystěhují a ani nezaplatí , vystěhovat soudně. Jiné rozumn= řešení asi neni. Dnes už to zas neni takový problém, vystěhovat někoho kdo neplatí.