Lenka Jezova

Může matka trpící se zlou holkou ji v jejích 18 letech beztrestně vyhodit z bytu?

-
Ona neplní řádně dle práva – pomoc v domácnosti, učí se špatně a dělá proti matce protiprávní věci?

Nejlepší odpověď
gecco

WTF??

…„dělá proti matce protiprávní věci“… – podej na ni trestní oznámení…
____
Skoro mám pocit, že se ptá ta „zlá holka“ – a chce mít nějakou ´páku´ na vydírání matky…

Další odpovědi
anonym

Kdybys dceru vychovávala k obrazu svému, i přesto, že jsi na výchovu byla sama, nemuselo by dojít k této situaci. Máš v tom největší podíl!

P.S. Tři roky zpátky: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsem-sama-s-ditetem-a-nyni-nemam-praci-nevite-jake-jsou-moznosti-podpory-pro-lidi-bez-prijmu-i-pro-zacatky-podnikani

da ny

Tak asi u vás tedy neplatí: „Jaká matka, taková dcera…“ ;)

Nedokážu si dobře představit, jaké dcera „dělá proti matce protiprávní věci?“
Pokud je zákonný důvod, samozřejmě můžete dceru „vystěhovat“ i vydědit..
Dokud bude studovat, máte k ní do 26 let vyživovací povinnost…(vy a otec).

Možná by bylo vhodné „krizi“ pořešit s odborníky: u psychologa, příadně při MÚ na odboru péče o rodinu, děti a mládež. Někoho z příbuzných…
Proč se učí špatně? Kašle na domácí přípravu? Fláká se?
Jaké jste jí vytvořila podmínky (zázemí), aby se dobře a ráda učila a pomáhala, vedla jste ji k tomu od útlého věku?
Matky by obvykle za své (byť nezdárné děti) „dýchaly“ a pekly buchty, třeba do kriminálu…:D
Pokud Vás dcera neokrádá, nešikanuje, nesekýruje, nevydírá, nebije, nefetuje atp., tak je asi chyba někde v komunikaci, ve vzájemných vztazích.
V představách o „právech a povinnostech“ mezi Vámi a dcerou a naopak.
Nebojujte spolu!
Zkuste ještě vše řešit v dobrém, vzájemně komunikujte, spolupracujte (pokud to jde), pomáhejte si vzájemně a třebai s pomocí odborníků.
Kdo chce a hledá, cestu najde ;).

Doplňuji:
Po přečtení odkazu na Vaši otázku staršího data je mi velmi líto Vaší dcerky!
Pokud jste ji v náročném období jejího vývoje krmila dlouhodobě rohlíky a mlékem, patrně by jí mohlo být i v dětském domově lépe ...... :(
Také nevím, kam jste se hodlala přestěhovat do pronájmu za 20 tisíc… Do Prahy? Takové nájmy nejsou ani dnes v krajských městech za byty 1+3.
Možná jste ve svízelné situaci, ale to Vaše dcera též!
Pokud ji milujete, jistě vše zvládnete. Přeji Vám hodně sil a štěstí!

redy

Zlá, nepořádná, špatně se učí- kolik je jí let?

Já myslela že vyhodit z domu můžem jen starý věci.Tak teda změna, můžem vyhodit ze svého bytu i vlastní děti.

Nevím co tak strašnýho může dítě provést- aby bylo bez milosti vyhozeno.Třeba i v osmnácti.
Ale to je můj osobní ničím nepodložený názor…

Drap

Za jistých podmínek by ji šlo úředně vystěhovat. Pokud však nemá ukončené vzdělání a neskončila její příprava na povolání, trvá stále vyživovací povinnost matky. Pokud tedy chceš, můžeš ji pronajmout byt, platit nájem a živit ji a zbavíš se případných problémů.
Podle toho co jsem se dozvěděl v diskuzi by bylo zřejmě dobré zamyslet se nad tím, kde jsi udělala ve výchově chyby.

anonym

A co její táta,ten už od vás utekl?jo jo geny geny,komerční satanismus ten dneska frčí.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5oOYcevbLNc

Bičiště

Da ny to zmiňuje, já jen připomínám to správné znění: Aká matka, taká Katka. Málo platné, děti jsou obrazem rodičů.

Lenka Jezova

Ve výchově udělal chybu její otec, neplatil, 7 let soudy, vždycky mě ponižoval a vysmíval se na můj účet, ono holky vždy více inklinují k mé smůle k otcům, než synové, pak chybu udělala rodina, absolutní ponižování mé osoby, neúcta ke mě, stejně tak okolí, to dítě nenaučilo , aby ke mě mělo úctu také a podle toho to tak vypadá. Moje chyba byla, že jsem dítě nestrčila otci a nejela někam za nějakým šikovným bujným mužem a nezačla znovu, protože před tím mě ex týral, bil a pak si našel subimku, co přímo bití vyžaduje a je spokojena jako sdo maso s tím.že má při sexu násilí, jenže mi to nevyhovovalo, tak jsem chtěla rozvod, ale to násilí neskončilo. On si našel spojence a tím pádem pokrytecky začalo týrat i okolí včetně rodiny. Kdybych dítě strčila otci a prchla, založila si novou rodinu, mohla jsem být šťastná a dnes mi dítě lezlo do zadku, bohužel, tím, že jsem ho milovalal jsem skončila ponížená a jako hubkař, dítě se směje, ex se směje a rodina jsou jen kur…ehm..

anonym

Tak ji vyhoďte z baráku,když už je v takovém stadiu a jestli má v sobě ještě nějakou tu úroveň,tak se vrátí s „bubnem“.

Lenka Jezova

Lže, krade, podvádí, učí se na 4–5 a považuje to za dobré, vysmívá se, nemá úctu k matce, nepomáhá- neuklízí, nikdy neumyla nádobí, nikdy neprala, dělá záměrně nepořádek, tahá se se Satanisty a dělá naschvály.