Bronzový

Lze někde v Evropě omylem šlápnout do minového pole, nebo může být člověk klidný a chodit kdekoliv chce?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, třeba na mnoha místech v bývalé Jugoslavii, také jsou ještě nedeaktivovaná pole na Dukle a takových míst je ještě celá řada.

Další odpovědi:

Zlatý

Žiaľ, ešte stále "tikajú hodiny" nevybuchnutých pozostatkov 2.svetovej vojny.
V Nemecku dochádza aj vyše 70 rokov po skončení druhej svetovej vojny veľmi často k objaveniu nevybuchnutých leteckých bômb, iba nedávno sa tak z rovnakých príčin uskutočnili evakuácie v Berlíne (2018), Paderborne, Frankfurte nad Mohanom, Braunschweigu a ďalších mestách.
https://spravy.pravda.sk/…

A teraz relatívne čerstvá zpráva 26.4.2019: "Nitra/Vráble – Polícia v Nitre prijala oznámenie o tom, že v areáli alebo v bezprostrednej blízkosti závodu Matador sa nachádza stará nevybuchnutá munícia z obdobia druhej svetovej vojny." https://glob.zoznam.sk/…

Ale napriek tomu môžte kľudne chodiť do prírody a obdivovať krásy krajiny. A ak náhodou objavíte nejaké "pozostatky výbušnín", aj keď máte len podozrenie, nehrajte sa na hrdinu, ale volajte políciu. Prísť zbytočne o časť tela, alebo o život nemá cenu.

Bronzový

Pokud to bude minové pole, ve kterém jsou položeny protitankové miny-klidně tam budu chodit. Na jedné ostré protitankové PT-Mi BaII jsem stál !!! Jinak ale kde by se tu vzala minová pole? Možná někde v býv. Jugošce, popř v zapadlých evropských částech Ruska a Ukrajiny !!

Stříbrný

Zažil jsem to v Dánsku. V roce 2013 jsem tam byl a jeli jsme okolo uzavřené pláže, kde byly cedule s upozorněním ma miny (pozůstatek z II. světové).

Pokročilý

Taková místa jsou i v ČR - sice už by tam mělo být vyčištěno, ale ještě donedávna byla taková oblast u Bořího Lesa u Břeclavi...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 512
Zlatý annas 446
Zlatý led 275
Zlatý Kepler 225
Zlatý hanulka11 223
Zlatý marci1 199
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 178
Zlatý Lamalam 170
Zlatý mosoj 143

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.