FlAsh_7

Lze někde najít seznam komunistických udavačů?

Odpovědi
Drap

Ano, ve svazcích bývalé Stb. Ke všem zápisům se však nedostaneš.

Kelt

Bývaly Cibulkovy seznamy a ta kniha vyšla, měl jsem ji v ruce. Trochu jsem si v ní listoval.

Kryšpín

Jak které a jak koho mnoho část svazků StB byla likvidována v roce 1989 komouši a část v roce 1990 demokraty.
Jinak jsou také informátoři žalobníci i udavači kteří nebyli a nejsou registrováni.
Uvedu příklad v roce 1970 / dle kroniky a rozsudku KS v HK / nazval štamgast v hospůdce Brežněva jako prasečí hlavu práskli jej štamgast a další dva svědčili u soudu. Žádní příslušníci StB, PSVB, VB, LM ale obyčejní sousedi práskali zdarma a v trochu jiné verzi to pokračuje v každém režimu.