butterbarina

Lze někde najít průměrné denní teploty v okresní městě během minulého roku?

Zdravím! Potřebovala bych zjistit, jaké byly průměrné teploty jednotlivé dny otopného období v Hodoníně. Existuje někde takový archiv? Hledala jsem na ČHMÚ, ale nenašla. Kdyby někdo měl zkušenost, moc bych poprosila o odkaz.
Děkuji

EDIT: Výpočet denostupňů na TZBinfo pracuje právě s teplotami jednotlivých dní a neprůměruje, což je přesně metoda, kterou chci využít. Bohužel výpočet na TZB je možný nejblíže pro Brno. Ráda bych proto metodu využila s vlastními daty, pokud to bude možné. Jedná se mi o výpočet pro diplomovou práci.

Odpovědi
Pepa25

Pokud jde o hodnocení topného období, nebudou lepší přímo denostupně (viz odkaz)?

EDIT: pokud jde o data ČHMÚ, tak první bude potřeba najít vhodnout stanici (nejsou všude). V působnosti pobočky Brnou jsou tyto: http://portal­.chmi.cz/files/por­tal/docs/poboc/OS/KW/Cap­tor/pobocka.BR­.1.html
Pokud je to pro diplomku, pak asi požádat přímo na ČHMÚ.

Zdroj: https://vytape­ni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/103-vypocet-denostupnu