dust8

Lze někde či nějak v ČR vrátit německou pivní basu s prázdnými flaškami německého piva?

Odpovědi
Viktorie II.

Manžel to zkoušel s polskými pivy a neuspěl. Bylo to v Kaufu.

Roman71

Automaty na vratné lahve kromě tvaru skla skenují i čárové kódy. Těžko uspějete s lahvemi ze zahraničí, které nemá žádný místní řetězec v sortimentu.

Dochy

Roman71: Ze zákona jsou zálohovány jednotlivé typy lahví. Nikoli lahev od Plzně nebo Staropramenu. Nálepku lze i sloupnout, jak to pak budou kontrolovat?

To se týká lahví, nikoli přepravek… Ty bývají mezi značkami nezaměnitelné.