Weroniq

Lze nějak dohledat, kdo byli naši prapra…rodiče?

zajímalo by mne, jestli jde nějakým způsobem sestavit rodokmen rodiny, kdo byli prarodiče a jejich rodiče a tak dále, kde náš rod vznikl a odkud pocházel, jestli nějaký můj prapra nebyl válečný hrdina či bohatý hrabě atd. :)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Matrika, nevím jak je to s propojeností pokud se každý narodil v jiné obci a s ochranou osobních údajů

Státní archivy by ti taky mohli pomoc, protože co je nad určitý rok, tak to úřady posílají do archivů, kde jsou lepší skladovací podmínky

Další odpovědi
fcoop

Jde to,ale je to opravdu fuška.Minulé století je celkem bezproblémové,ale čím dál víc do minulosti........
Trošku o tom něco vím,i když jen zprostředkova­ně,kolegyně se o to dost úporně snažila,došly jí síly někdy kolem roku 1700.

mosoj

Určitě to jde, je to ale velmi časově náročné.
Jsou lidé ktří se tím zabývají na zakázku.

rosinka

Zadejte si do vyhledávače Třeboňské SOA, tam je možnost dostat se k tzv. živým matrikám – od roku 1900 i k neživým – do roku 1900. Většinou jde o výpisy z farních úřadů,když je to staré. Je to makačka,ale zase dobrodružství, někam je třeba i osobně zajet. Dají se na internetu najít lidí, kteří vám to udělají, myslím, že se to jmenuje genealogie. A když to nechcete zrovna vázané v kůži apod. není to ani tak drahé, tak do 2000 Kč.