EKSOT123

Lze na území ČR za rozumných podmínek vybrat eura z běžného účtu v zahraničí?

Účet v zahraničí v Eurech. Chci vybrat Eura, protože při výběru korun z našeho bankomatu je kurs aspoň o dvě koruny horší, než ve směnárnách.
Sice už se to tu řešilo, ale třeba už se od té doby něco zlepšilo…

Odpovědi
Arne1

Možná bankomaty mezinárodní sítě EURONET, ty jsou běžně dvouměnové. Jak ale pracují se zahraničním účtem netuším. Tyto bankomaty jsou většinou v místech vysoké koncentrace turistů, dají se najít na webu.

elkon

Když máš účet v zahraničí a byl by tam výhodnější kurz, tak zajeď za čáru a tam to vyber.

EKSOT123

Děkuji za odpovědi, asi se tedy vyplatí vyjet do Euro oblasti. Akorát uvidím, kolik mi dají jednorázově. Jednou jsem potřeboval 1000 a dali mě to. Bankomat dá jen 400 Eur\den. Na 400 Eurech dělá rozdíl přes 800 Kč od českého bankomatu.

anonym

Asi tak, snad jednou také budem tou „euro oblastí“ jak píšeš, ale zatím to vypadá že hlasy ustrašených milovníků tradičních pořádků převažují 🙂 snad časem. Do té doby to bude jen čím dál větší otrava a podobné komplikace.