dust8

Lze na babu jagu z pohádky o perníkové chaloupce pohlížet jako na kanibalku?

Odpovědi
Filip84

Hänsel und Gretel je dobrá pohádka: fakani lezli, kde neměli, a pak jejich svět nebyl krásný, ale protože byli chytří, upekli babu. Vy nejste chytří, navíc jste posraní, tak nelezte, kde nemáte, protože vy byste babu neupekli, ale baba by upekla vás, takže váš svět by nebyl krásný, za to baby jo! 🙂

Ne, já nemůžu vykládat dětem pohádky, protože děti jsou pak, sice, hodné, ale nejsou na to stavěné.

Bez debat: z Gretel si baba udělá služku a Hänsela zavře do klece, aby si ho vykrmila, ale Hänsel je chytrý, tak dává babě, namísto prstu, kost, a tak si baba furt myslí, že Hänsel je pořád nevykrmený. Ovšem Hänsel není až tak chytrý, takže mu nedojde, že babě jednou dojde trpělivost. Jednoho nekrásného dne se baba rozhodne, že Hänsela upeče v troubě a řekne Gretel, že se má podívat do trouby, jestli už je dost horká. Gretel je chytrá, tak řekne babě, že je moc malá, že by tam nedosáhla, ať se baba podívá sama. Baba se podívá, Gretel jí strčí do trouby, zavře, upeče zaživa, osvobodí Hänsela, no a odejdou, i s poklady z chaloupky z chleba, perníku a cukru, co tam našli. Dojdou domů za fotrem, ale Mutti už jim mezi tím natáhla brka. Život není krásný!

Jak jinak tomu chceš říct, když chce baba Hänsela upéct? 🙂

Pohádka, pravděpodobně, pochází z Hesenska.

elkon

Tohle děti neřeší, je to pohádková postava a pochybuji, že dítě ví kdo je kanibal.

marci1

V české verzi pohádky „O perníkové chaloupce“ ne, děti se zachránily. Ale co ty děti, které babu Jagu připravily o život? To byla nutná obrana? 🙂

led

To je rozprávka? A prečo som si myslela, že ide o príbeh dnešnej civilizácie?
Ako môžete súčasné deje vo svete, tú hrôzu neďaleko nás, spájať s babičkou v perníkovej chalúpke, ktorá nám darovala kúsok perníka z vlastného domčeka.
A my…
Len pozrite okolo, ako sa staráme o Babu Jagu, ako jej dávame výsledky našej práce, len aby bola spokojná… ako mnohí z nás priberajú vo svojich zlatých klietkach nevidiac lopatu na transport nášho vykrmovaného tela do rozhorúčenej pece. Veď nám dala kúsok perníka… čo tam po ohni v peci, pozrite von, to nie žiara vychádzajúceho Slnka, to je požiar vojny… Dajte si perník!
Kanibalka? Kdežeby, nevšímajte si zlé jazyky, to ona len ekologicky likviduje odpad, s následným využitím druhotných surovín. Tí čo ju ohovárajú, robia tak zo závisti pre jej obchodný úspech s perníkovými postavami