annas

Lze dobře poznat člověka ve 3 situaciích: jak zvládne deštivý den, ztracený kufr či zamotaná světla na vánoční stromek?

Poslouchám pravidelně v neděli Kalendárium, která uvádí Saskia Burešová. Někdy mě zaujmou jeji úvodní slova, která slouží jako k motto.

Citát v otázce je od americké spisovatelky jménem Maya Angelou .

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/

--

Jak chápete citát v otázce.

Co platí pro jednoho,neplatí pro druhého?

Protože jsou i jiné způsoby poznání, je třeba si uvědomit, že nezáleží na způsobu, situaci atd., ale jak praví Buddha: „kořenem všeho zla je nedostatek poznání.“

https://citaty­.net/citaty-o-poznani/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/07/02/10/45/ra­indrops-828954_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
led

Charakter človeka sa najviac prejaví v nepredvídaných, nečakaných situáciach,

Další odpovědi
Drap

Myslím, že nejde jednoznačně takto říct. Pravdou je, že v takovýchto situacích se většinou projeví povaha člověka, ale u některých jedinců to může klamat. Jsou přece i jiné životní situace a problémy.
třeba deštivé dny já mám celkem rád.

aliendrone

V žádném případě to z popsaných situací nezle poznat, ovšem NĚKDY již u NĚKOHO lze vyvodit předběžné závěry. Můžete člověka dobře znát třebas 40 let, ale ani tehdy nemůžete vědět jak se zachová, až „polezou tlustý do tenkejch“. Osobně se domnívám, že člověka lze doopravdy poznat jedině v případě vysloveně mezních situací, kdy už jde o život (kdo z koho). Což nebývá časté, ale pak získáte přítele na celý život. Tedy POKUD ho získáte. ;) :D

No tak to je bez debaty, že pro jednoho neplatí totéž, co pro druhého. Příklady:

Když řekne „Jdeme hajat!“:

  1. aliendrone – znamená to, že jde do postele spát. Snad KAŽDÝ chápe, že v mém případě použít pluralis majestatis je ABSOLUTNĚ NEZBYTNÉ! ;) :D :D
  2. Kepler – znamená to, že jde do postele s nějakou tou švadlenkou, kuchařinkou etc. (Nemá smysl všechny vypisovat, na to je internet příliš malý!) ;)
  3. zjentek – v podstatě TOTÉŽ co Kepler, ovšem VÝHRADNĚ s Emmou Stone! :D
  4. gangster Dochy – používá před tím, než promluví jeho Desert Eagle ráže .44´´ Magnum. Obvykle těm, kteří se mu znelíbili, ale i náhodným obětem dle hesla „Škoda každé rány, která padne vedle!“ :) ;)
  5. Rokio – když si zapomene vzít prášky a hovoří ke svému imaginárnímu „já“. :)

To by snad postačilo, mohl bych vypsat mnoho dalších zločinců, ale kdo by to četl, že? :D :D :D

Nicméně Buddha (jakkoliv je můj oblíbenec) ve své moudrosti skrývá TOLIK MOUDROSTI, že je to pro aliendrona nesnesitelné a tudíž není schopen jeho rad a ponaučení následovat. Kdybych ovšem NEBYL ALIENDRONE, jistě by mi jeho moudrost přinášela uspokojení. ;) :D :D

Mc Merkurion

… myslím si že nejlíp dělili lidi v Saturninovi … tam to teda bylo, co udělaj s koblihama … u mně by nepochodila: kufr netahám, na stromek patří svíčky a na deštivo jsem si zvykl…