ratava

Lze charakterizovat chuť francouzských vín podle oblasti?

Stačí mi pro pochopení jednotlivých rozdílů ochutnat z každé oblasti- Burgundsko, Rhona, Alsasko…- jedno dvě vína a dále počítat s tím, že z té a té oblasti je víno takové a makové, nebo to nejde? Nemám na mysli ony povídačky o „vůni jablek a chuti hrušek“, ale o plnosti/jemnosti vín- že tato oblast dává těžká vína a chci-li jemnější, musím do jiné oblasti… Nebo když budu stát před plným regálem pro mě neznámých Bordeaux, tak i kdybych před tím ochutnala několikero různých, tak budu stejně ztracená?

Nejlepší odpověď
gecco

…„Stačí mi pro pochopení jednotlivých rozdílů ochutnat“… – nestačí – abys dokázala nuance chutí rozeznat (a definovat), musíš mít předtím ´něco nachutnáno´…
😉
…„Nebo když budu stát před plným regálem pro mě neznámých Bordeaux“… – budeš „stejně ztracená“…
😉
Velmi pravděpodobně budeš (po nějakém základním ´proškolení´) schopna rozeznat vína těžší a lehčí, ale jako laik na určení oblastí zapomeň…
😉