Mr. Marek

Lze brát recenze na ČSFD (Československá filmová databáze) jako relevantní hodnocení filmu?

Do jaké míry je to zodpovědné hodnocení uživatelů? Přispíváte tam někdo?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Percentuální hodnocení lze brát jako relevantní, průměruje se zpravidla z většího počtu hodnocení, a tudíž poměrně dobře reflektuje realitu.
Komentářové recenze jsou prachprosté názory obyčejných fanoušků filmu. Časem lze přijít na to, čí recenze stojí za to. Ale ruku na srdce, kritika expertů je často také obyčejným názorem bez přidané hodnoty.
Můžete srovnat hodnocení s International Movie Database (IMDB.com), hodnocení filmů je často podobné, takže bych ČSFD bral jako relevantní zdroj informací. Lepší český server o filmech nemáme.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ano, lze, má nejvíce uživatelů, čímž je počet hodnotitelů vysoký … názor píší diváci, kteří daný film viděli a ne filmoví kritici, jejichž názor je propojený „správným“ viděním světa a penězi / je totiž zajímavé, že kritikou chválené filmy u diváků propadly a naopak …
… ano …

Emefej

Jsou to subjektivní názory lidí, kteří daný film viděli. Takže jsou relevantní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.