agentpv

Lze: Běžte přede mnou po mostě/na zkoušku" přeložit „Go before me over the bridge. Go to the test before my turn, pls.“?

pls = please a díky

Odpovědi
quentos

První věta OK, jen bych přehodil poslední dva větné členy: Go over the bridge (stručněji a lépe/častěji: Cross the bridge) before me (spisovněji: before I do).
Druhá je v podstatě analogická, takže buď taky… before me, nebo „before it is my turn“ (což je ale zbytečně složité, spíše by dali přednost první verzi).
ztracená: však ano. V tomto kontextu to znamená „běž po mostě dřív než já“.

ztracená

na přesnou odpověď si již netroufnu, nicméně jsem se učili, že „before“ se užívá ve smyslu času, jakože např. before ten atd., a „in front of“ před někým/něčím.. snad poradí někdo lépe :)

Ametyst

Myslím že by Angličan ve stručnosti řekl : You lead (over the bridge).