PetrXY

Jak z rukou odstranit skvrny po loupání ořechů?

Nevíte náhodou někdo, po čem by pustila ta zelenohnědá barva, která se objeví na rukách při vylupování ořechů z toho zeleného obalu?
Doplňuji:
Zapomněl jsem – pro upřesnění – jedná se o vlašské ořechy.

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš zkusit citron, ale ani ten moc nepomůže. Přirozenou cestou to za pár dní tzmizí.

Další odpovědi
anonym

  1. pokud lze, oškrábej svrchní vrstvu kůže (např. pemzou)
  2. použij peroxid vodíku (technický, cca 30%, koupíš v drogerii)
  3. důkladně umyj ruce mýdlem, peroxid je žíravina
  4. použij na ruce mastný krém (klidně vepřové sádlo), peroxid je žíravina
  5. zbytech ponech k ´samovolnému´ ošoupání, 100 % skvrn nevyčistíš

😉

jáára

zkus savo

elektrikář

Před hraním s ořechy si namaž ruce tukem, nebo mýdlem Zaplní se póry do kterých se barvivo může dostat. Nebo jdou v drogerce koupit něco jako lékařské rukavice po použití se vyhodí.

lota

Jó, tak to by mě aktuálně taky zajímalo. Savo ani peroxid zkoušet nehodlám a ruce mám jemné, takže pemza moc nepomůže…

kablik

zabarvený ruce mají jenom hladoví, já nechám ořechy dozrát a ty pak spadnou čistý no a pak je posbírám čistéma rukama…