tatanka

Jaká je váha jader vlašských ořechů po vyloupání.Váha ořechů dejme tomu 1kg před vyloupáním. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Divala jsem se vam ted na nemecke odpovedi .. take tam byl stejny dotaz. Pisi tam vahu 1 orechu.
Pisi , ze orechy maji ruznou velikost , tim padem i vahu ..habe gewogen. 8g mit Schale, 3g ohne Schale. Druhy pak mel :
13gr,ohne 9gr
Tak vidite ty rozdily… ☹ -iv-

Další odpovědi
hanjimka

Protože prodávám loupané ořechy tak z mých zkušeností je to na 5kg suchých ořechů asi 1–1,2 kg jader.Záleží na kvalitě úrody,atd.

hanulka11

ber to tak ,že skořápky tvoří tak 40%

arygnoc

čerstvé?
suché?

hmotnost skořápky klesá s „věkem“ ořechu.

terry

Souhlasím se zde uvedenými odpověďmi a dodám, že záleží na druhu. Jsou ořechy s tenkou skořápkou a i se silnou, pevnou skoř., která jistě váží víc.
A hodně záleží na úrodě a kvalitě stromu. Někdy je zdravých ořechů třeba 80 %, jindy jen 40 %.