Miroslavst

Lidi, to už vůbec nečtete?

Zajímalo by mě, proč se všichni obrací k internetu a již se nepoužívají osvědčené nástroje ke vzdělání jaké jsou četba.
(Nedávno jsem měl možnost v internetu prodat pár starších knih a to známých-babička, kytice,..) zájem skoro žádný).

Nejlepší odpověď
anonym

Bohužel- je to trend, móda i druh lenosti.Je jednodušší lítat po Netu.A lepší už to nebude.Kdo z náctiletých zná,tedy četl,Čapka, Waltariho,Hrabala, Hemingwaye…je jich moc.
Myslím obecně,jsou jistě i takoví, kteří čtou.
Ale podle písemného projevu TADY – moc jich nebude.

Další odpovědi
mojitek

Kniha je jeden z „osvedcenych nastroju“ ,nikoliv vsak jediny..

JayDee446

To je pravda, dnes už opravdu nikdo nečte. A když už, tak podobné hlouposti, jako je Stmívání a podobně. Bohužel nikomu už klasická literatura nic neříká – vidím, jak jsou všichni zoufalí, když vidí seznam maturitní četby. Knížka napsaná před rokem 1950 už je pro ně blbost. Tak si představte – „tvrdého hiphopera“ jak mění cigáro za Balzaca – například… Nebo ať si čtou třeba „moderní“ literaturu, ale ať čtou.

Klarisa

Já čtu pořád a to nejen detektivky,ale i knihy,které se napsaly nejméně před 50lety.mám doma tolik knížek,že je musím mít ve skříních na oblečení.Zkouším některé prodat,taky mi to nejde.,ale staré knihy neprodávám.Nap­říklad babičku a kytici nemám,tak jestli je máte ještě ,koupím je.

ten který je

Já čtu rád ale moje drahá polovička musí být pryč protože je to rušivý element.Rád procházím antikvariáty.V ži­votě bych nevyhodil knihu do popelnice.Co je ale špatné je čas na knihu.Člověk tráví většinu času v práci.

anonym

A to se na počítači nedá číst, nebo co? :D

HerbiG

njn tky nwm,a videl jsem na jedne strance,a jmenovalo se to online knihy,nebo tak nejak,a je tam uplne stejny obsah,jako v knize.Takze proc si kupovat knihu ze? :D,Ja osobne tky nectu …

atriplex

Během pracovní doby celý den čtu – myslím tím firemní dokumenty, takže když mám volno, tak na čtení nemám ani náladu a když už se donutím vzít knihu, tak do pěti minut spím…

Michal

Ale čteme.Přiznám se,že Babička to být nemusí.Poslední a to po několikáté,protože byla olympiáda Ota Pavel:Pohádka o Raškovi.

anonym

Mam rada stare knihy,nemam moc casu,ale mam vzdy knizku v tasce a pro ni kradu cas,cekanim na autobus,v autobuse nebo ve vane ,kde relaxuji.

SinceX

Musím jedině souhlasit, od té doby co používám internet jsem se obrátil knížce zády, dříve jsem byl „knihomol“ a ted spíš „intermol“ :D.
Dříve jsem mohl číst tři hodiny v kuse a užívat si každou stránku do poslední kapky a teď když si čtu, tak mě to přestává bavit a myslím na PC, měl bych s tím něco udělat..:) například dnes jsem se setkal ve třídě se spolužáky, kteří nevěděli co je to Bojkot, dokázal jsem to vysvětlit jedině já, protože jsem si kdysi četl „Mikulášovy patálie“