Avatar uživatele
kurec

Líbí se vám v práci píchačky?

Přijdete do práce a u vchodu si pipnete kartou že jste přišli. Nebo by vám raději vyhovoval systém kdy to oskenuje váš obličej a automaticky vás to rozpozná?

Zajímavá 0 před 105 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Je mi úplně jedno, jak je vedená docházka.
Žádnou kartu nemám, čip také ne.
Ta „paní“ u dveří , mi poděkuje, když si oskenuje prst.
A ještě se musím zapsat do sešitu.
V druhé práci, mi operátoři zapisují příchod a odchod.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Je to úplně jedno, píchačky už jsou překonané, dnes jsou modernější způsoby kontroly docházky. Kdo nemá potřebu podvádět, ten to neřeší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Bylo by mě to zcela jedno. Celý život jsem používal píchačky, a nikdy jsem s tím neměl žádný problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Líbí nebo nelíbí – zabezpečení vstupu a zároveň evidence zaměstnanců pomocí čipových karet je dnes standard ve firmách, kde řeší operační riziko. Kde je zapotřebí vyšší stupeň zabezpečení, nastupuje navíc biometrika (otisky, rozpoznání obličeje, sken duhovky), ale myslím, že až tak časté to není. Prakticky mám zkušenost s kartami a režimovými pracovišti, kde je ke kartě navíc PIN.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jaký píchačky, když pak mluvíš o kartičkách a obličeji. Pokud je na výběr z těchto, tak je to víceméně jedno. Jemně bych upřednostnil kartičky (i když se dají ukrást) před rozpoznáním obličeje, kterému (zatím) osobně moc nevěřím.

Ale píchačky jsou píchačky. Hezky kartičku, pak s fortelem stlačit páku a musí to krásně cinknout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Hlavně , že jsem v práci. Ale v pracovní době musíme pracovat, píchat se dalo kdysi s kolegyněmi, dnes si mohu píchnout jointa.j

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Je mi to úplně jedno, do práce už nechodím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lída Novotná

Čechům je vždycky všechno jedno a také to, že tímto postupně přicházejí o svobodu a soukromí. Jen tak dále… Dobrá práce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Lída Novotná: Nějaká evidence pracovní doby je téměř u všech zaměstnavatelů. Jste ve smluvním vztahu, kde dostáváte prachy za něco, zadavatel pochopitelně má právo to něco kontrolovat. Obvykle se upisujete k tomu, že budete pracovat 8 hodin denně 5 dní v týdnu s občasnou dovolenkou a v této době budete vykonávat práci v domluveném rozsahu. Nějaká forma elektronické evidence (dříve tedy ty orazítkované kartičky) mi tedy připadá pochopitelná.

Nový příspěvek