bauerlukin

Lhal vám někdy váš šéf v práci?

Nejlepší odpověď
Justin1

Před lety v jedné minulé práci jsem měl šéfa, který podle mého názoru neplnil roli vedoucího pracovníka, jenom přijímal, hodnotil a vyhazoval, nijak mě nevedl, moje vedení přenechával jinému člověku, jakémusi náhradnímu vedoucímu, se kterým se zřejmě ani nedomluvil, jak mě povede. Zatímco na přijímacím pohovoru tento šéf se mnou byl spokojený a řekl, že v modelovém příkladu, který jsem měl zhodnotit, jsem správně odhalil nedostatky, které prý většina lidí neodhalí, o tři měsíce později už mi tvrdil, že můj výkon není nejlepší a že čekal víc. Toto hodnocení jsem tlumočil náhradnímu vedoucímu, který řekl, že to není nic zásadního, že se budeme pravidelně scházet a že mi bude pomáhat to dohnat. Během dalších tří měsíců jsme na tom pracovali a už jsem dokázal i pomáhat kolegům, kteří nastoupili později než já. Potom se mnou šéf naplánoval schůzku, přičemž mi nepravdivě tvrdil, že to je kvůli tomu, že postoupím na další projekt. Schůzka však byla o tom, že v týmu se mnou není velká spokojenost, přestože nikdo z týmu mi nic takového nikdy neřekl, a o tom, že to, jak jsem pod vedením náhradního vedoucího na sobě pracoval, na postup na další projekt nestačí, takže ve firmě skončím. Mám podezření, že to tak úplně nebylo a že já jsem nebyl ten, kdo něco pokazil a měl nést důsledky, ale asi se mě potřebovali zbavit, tak se mnou takhle jednali. Požádal jsem o vyjádření náhradního vedoucího, ale žádného vyjádření jsem se nedočkal. Tak jsem šel pracovat jinam, kde už naštěstí se mnou takto nejednali a nesnažili se mě hned při prvních problémech vyhodit.

Další odpovědi
Drap

Ano

jáára

Nemyslím si. Když jsem dělal v automotive, tak můj vedoucí byl mistr. On potřeboval mě, já potřeboval jeho. Jak jednal náš manažer… to je jiná věc.

autacek

Já svým podřízeným vždy říkám jen co je třeba, nemusí vše vědět. A někdy taková motivace vidiny lepších zítřků je lepší, než říct, že se loď potápí.

paul1

V prvním zaměstnání mockrát, ten lhal každému, i sám sobě. V posledním, před důchodem to bylo jiné – seriózní šéf, takový, jak má být, aby zaměstnanci byli v pohodě. Jo ještě mi v této souvislosti napadlo: Když jsou zaměstnanci asertivní, bývá šéf nasertivní.

seraphico

Nejsem si toho vědom.

Nassin

Tak určitě lhal. Třeba tím, že mi zvýší příští čtvrtletí plat a bylo to až po 3/4 roce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.