XtomX

Letuška(steward) – muž – střední škola?

Dobrý den, rozhoduji se na jakou střední školu mám jít.. Strašně by mě bavilo dělat něco jako letušku, ale nevím jestli toto může dělat i muž. Šlo by, kddybych si udělal střední školu hotelnictví a cestovního ruchu a potom pracovat jako steward (název letušky, ale pro muže)? Děkuji vám za vaše rady a názory ;) A ještě se chci zeptat, kolik si tak letuška vydělá za měsíc?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Požadavky na pozici letuška/stevard pro ČSA:

  • Komunikativní, usměvavá, přátelská a vstřícná osobnost.
  • Velmi dobrá psychická způsobilost a fyzická zdatnost (mimo jiné i schopnost uplavat alespoň 100 m ).
  • Příjemný estetický vzhled, vysoký standard osobní úpravy, perfektní společenské vystupování.
  • Výtečný zdravotní stav.
  • Věk – minimálně 19 let.
  • Vzdělání – minimální úplné středoškolské ukončené maturitou.
  • Výborná znalost českého jazyka.
  • Výborná znalost angličtiny a dobrá znalost dalšího jazyka (němčina, francouzština, španělština, ruština, italština, arabština).
  • Platný cestovní pas.
  • Výška: Ženy: 160 – 185 cm, muži: 160 – 190 cm
  • Váha: Pro výpočet váhy je používán index tělesné hmotnosti BMI *
  • Výkon funkce náleží mezi tzv. citlivé činnosti v oblasti civilního letectví.
  • Předpokladem pro výkon této funkce je doklad o bezpečnostní způsobilosti.

Doplňuji:
Za vyhovující hodnoty se považuje BMI = 19 – 24,9.

Další odpovědi
anonym

Opravdu je to steward. Setkala jsem se s touhle „mužskou“ profesí v Zambii. Zřejmě to ale bude fungovat i v jiných leteckých společnostech. Podmínky pro přijetí do této profese jsou stejné jako pro ženy: splňování psychických a fyzických parametrů, nejlépe středoškolské vzdělání ukončené maturitou a znalost cizích jazyků. Další potřebné už se naučíš v případě přijetí v rámci kurzů té které letecké společnosti.