Avatar uživatele
Pokročilý

Lékařská prohlídka před nástupem do práce je se zákona povinná, nebo se tím jen chrání zaměstnavatel?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je povinná


Avatar uživatele
Zlatý

V případě, že vstupní prohlídka není v souladu s ustanovením § 59 zákona o specifických zdravotních službách zajištěna, považuje se osoba ucházející se o zaměstnání za zdravotně nezpůsobilou k výkonu práce, k níž má být zařazena. Takové osobě nesmí být práce vůbec přidělena. Více zde: https://www.podnikatel.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Ještě dodám, že ji hradí zaměstnanec. Někteří zaměstnavatelé ji ovšem proplácejí.

A doplňuji, že ji proplatí většinou v případě nástupu a až po absolvování zkušební doby.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2990
Zlatý Drap 2006
Zlatý quentos 1308
Zlatý ivzez 1150
Zlatý led 683
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 617
Zlatý marci1 610
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.