agentpv

Lékařská prohlídka před nástupem do práce je se zákona povinná, nebo se tím jen chrání zaměstnavatel?

Odpovědi
Drap

Je povinná

Kepler

V případě, že vstupní prohlídka není v souladu s ustanovením § 59 zákona o specifických zdravotních službách zajištěna, považuje se osoba ucházející se o zaměstnání za zdravotně nezpůsobilou k výkonu práce, k níž má být zařazena. Takové osobě nesmí být práce vůbec přidělena. Více zde: https://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/vstupni-lekarska-prohlidka-podle-novych-pravidel/

Edison

Ještě dodám, že ji hradí zaměstnanec. Někteří zaměstnavatelé ji ovšem proplácejí.

A doplňuji, že ji proplatí většinou v případě nástupu a až po absolvování zkušební doby.