Nikolka115

Lázně (obezita)

Až půjdu k lékaři na 15 letou prohl. a on mě zváží a zjistí že vážím 115kg pošle mě do lázní ? Asi to bu muset hradit ale peníze nato nemáme ,může se stát že by mě to zaplatily a ja to doopravdy musela ???

Nejlepší odpověď
bolak

Za nás existovaly instituce, říkalo se tomu ozdravovny (nevím jestli to existuje ještě teď). Tam byly dva týmy lidí, děcka co nežrali a děcka co žrali moc. Těm co nežrali se servírovaly kuřátka a mastný knedliky, a tomu druhýmu týmu zase k snídani banán, k obědu jabko a k večeři zase banán. Než tam dorazilo mé vyhublé dětské já a zavedlo režim „výměny obědů“, kdy si vždycky hubené dítě s tlustým dítětem vyměnili talíře, tak to tam prý jakštakš fungovalo a ozdravovna měla výsledky. Pak to nějak zrušili nebo co, nevím proč.

Další odpovědi
Michal Kole

na to nelze takto odpovědět. Záleží na celkovém zdravotním stavu.

Také jak tvůj zdravotní stav posoudí revizní lékař pojišťovny, který schvaluje příspěvky na lázně.

anonym

Nikolko, jako patnáctileté Ti nikdo nemůže nadiktovat, že půjdeš na vlastní náklady do lázní. To totiž provést nejde, protože bys musela mít vlastní příjem a v patnácti letech je to prakticky nemožné.
Spíše by Ti měl lékař doporučit efektivní způsob léčby, aby se Ti podařilo svou hmotnost snížit. Lázně „na hubnutí“, jsou jen jedna z řady možností. Šikovný dietolog by mohl Tvůj problém vyřešit. Nechala bych na ošetřujícím lékaři, co Ti doporučí. Když začne s Tebou mluvit na téma, že máš vysoký BMI a měla bys zhubnout, tak mu odpověz, že to bys opravdu ráda udělala a že ho prosíš o radu, jak toho dosáhnout. Nestyď se a neboj se toho. Obezita je nemoc jako každá jiná a měla by se léčit. Existuje cca 10% lidí, na které diety nefungují. Jestli jsi Ty tento případ, to musí zjistit odborníci. Ale i takovýto problém vyřešit lze. Jsi mladá a celý život máš před sebou. Je zbytečné zatěžovat organizmus nepřiměřenou váhou. Pokud bude jakákoliv možnost problém vyřešit, nevzdávej to. Hodně zdaru.

emoil

čauky, já tam byla.. pred 2 rokama jsem byla na prohlidce a doktorka mi to nabidla (kdybych nechtela-nemusela jsem), ale nakonec jsem jela.. mam pocit ze to z nejake casti hradila pojistovna ale jak je to ted to vubec nevim.. kazdopadne nejdriv se mi tam vubec nechtelo a pak se zas nechtelo domu :))) byla jsem tam na 5tydnu… zhubla jsem tam zhruba 8 kg..

tyna.ryglova

Já bych tě neposlala do lázní, ale běhat ven okolo baráku. Pak by kila šla dolů. Nejsem si tak úplně jistá, že by ti nějaké lázně pomohly. Já jezdím s přítelem také do lázní a moc pohybu tam teda nemáme. Jsou tam samé masáže, nebo lehké procházky, ale nic náročného. Je teda pravda, že my si vybíráme tyto lázně https://zena-in.cz/clanek/hle­date-unikatni-darek-k-vanocum-pobyty-v-laznich-ensana-jsou-presne-to-prave . Třeba by tě doktorka poslala na nějaké, kde ti s hubnutím pomohou. Uvidíš, co ti řekne, až tam půjdeš.

anonym

bolak.. ja tam byla dvakrat .. ! v Javorniku a Bukovanech … :) taky jsem nezrala … :) , no a dneska byl byla v te druhe skupine .. :)
Nikolko, proto vam neporadim.., pripadala bych si hodne blbe, kdybych ja, tlusta a stara zenska radila, jak mate hubnout .. ale urcite se nekdo najde, kdo vam i poradi, jak cvicit … :) pritom telocvicnu videl naposledy na zakladce … :) jako ja .. :) -iv-

annas

Ad iv, už jste zase ztloustla? Vždyť na té svatební fotografii jste byla hubená. Žasnu 🙂

anonym

ja byla vcera cely den na zabijacce .. ! tak se nedivte !!
:(

annas

Tedy, vy jste jako na houpačce – dieta, přejídání, k čemu to vede. 🙂

anonym

vede to do pekla ! :)
ja tam stejn echci . tam je teplo .. a budu tam prikladat pod kotel , aby bylo jeste vetsi ! :p

johana 56

Na zabíjačce musí dieta ustoupit.Jeden můj kplega říkával "Najezený člověk-spokojená bytost.Hladový je nervozní,protivný a urýpaný."Jen je nutné si porce pěkně rozložit na celý den.A já osobně mám také raději teplo.

briketka10

já bych si tak dala prdelačku áchjo :(

anonym

presne tak, johanko !! ja si ty porce take pekne rozlozila .. na 20 ruznych taliru … , ale u toho devatenactyho uz jsem skoro nemohla !! :)

johana 56

Zabíjačka je přece jen nejlepší čerstvá a není každý den.Že je k dispozici hodně talířů,za to může hostitel..Co můžu sníst dnes,nenechávám na jindy.Kdo ví,co bude zítra?!