FlAsh_7

Kterým lidem se ve společnosti říká „inteligence“?

Nejlepší odpověď
da ny

Obvykle vysokoškolsky vzdělaným lidem.
Pozor, „inteligence člověka“ má význam jiný :)"

_____________­_______
Malá reakce na přesnou odpověď annas, ale k pobavení:.
Na gymnáziích se počítá s žáky, jako potencionálními studenty VŠ, VOŠ aj
Jako s budoucí elitou národa… Měli jsme jednu MDDr. (ne zrovna šikovnou), která si velmi zakládala na tiom, že je elitou národa. I přes vzdělání zůstávají ajsou mnozí z nich „jen jelita“.
:D

Další odpovědi
annas

Pojem (pracující) inteligence jako třída se užíval v době socialismu vedle rolnické a dělnické třídy.

Dnes se pojem inteligence používá spíš jen obecně pro duševně pracující lidi – např. úředníky, učitele atd. , zpravidla ty se středoškolským a vysokoškolským vzděláním.

Jinak současná společnost má jiné označení pro společenské vrstvy. sociální třídy.

Máte-li zájem, dovědět se víc, přečtěte si odkaz a nadpis Sociální třídy v ČR

Např. elita, protikladem se dá říct, že je to strádající třída.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Soci%C3%A1ln%C­3%AD_t%C5%99%C3%AD­da

--

Rokio

Patří mezi ně například spisovatelé, doktoři, inženýři, vědci, učitelé atd.

paul1

Jen pro zajímavost – už jsem slyšel i nadávku: ty inteligente!