Rokio

Který z našich českých prezidentů byl nebo je nejhorší?

Slovem nejhorší myslím, že pro náš stát toho nejméně dobrého vykonal a je vám nejméně sympatický.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Václav Havel

Jednoznačně mercedesový velkodisident svatý pašík chrotychrocht Vašík. Co ten dokázal pohnojit (navzdory tomu, že u nás je prezident spíše jen reprezentativní figura) je až k neuvěření. Ten snad na to musel mít nějaké školení nebo co. :(

Další odpovědi
hard work

Miloš Zeman

Jsem o tom pevně přesvědčený. Neumí se slušně chovat, jmenuje pochybné lidi do důležitých funkcí, porušuje vlastní sliby, mění názory jak kolovrátek. Je to ochlasta, který mohl mít dávno klid v důchodu a místo toho musí prezidentovat na vozíčku. Člověk bez zodpovědnosti a soudnosti. A to nemluvím o těch kauzách kolem hradního kancléře, Balák atd. Lidi ho mají rádi asi jenom pro to, že působí jako typický Čech a Bohém a nebojí se říct svůj názor, ale to je na prezidenta poněkud málo a to jsem zapomněl na ty jeho tendence se kámošit s Putinem, Si Ting pchingem a naopak kritizovat EU, BIS a nevím co všechno.

Za mě je to špatný prezident – nejhorší opravdu a každý kdo to tak nevidí, tak podle mě nepobral rozumu.

aevul

jiný názor

Z polistopadových prezidentů je opravdu těžké vybrat jednoho.

Havel: amnestoval těžké kriminálníky, dopustil se jednání, jež nese znaky velezrady.

Klaus: svou amnestií (resp. abolicí) znemožnil vyšetření mnoha případů závažné kriminality. Mnoho z omilostněných byli jeho známí a přátelé, takže není neodůvodněné podezření, že šlo o jeho osobní prospěch.

Zeman: do úřadu se dostal tím, že v kampani uvedl druhé v omyl. Zneužil úřad pro svůj osobní prospěch a prospěch svých blízkých. Opakovaně se dopouštěl jednání, které nese znaky velezrady a vlastizrady. Jeho chování a vyjadřování už jen dokresluje jeho povahu.

Je to opravdu zajímavá sbírka individuí…

jirka F

Miloš Zeman

Jsem o tom přesvědčen jak se choval mluvil sprostě a celkově se neuměl chovat.

Disraeli

jiný názor

Vybrat nejhoršího nebo nejlepšího, to vyjde na stejno, vybíral bys jen menší zlo… ani jeden za moc nestál… Počítám samozřejmě všechny (tedy i československé) prezidenty. Hodnotit 3 nebo 12 – to je úplně fuk.
Nebyl žádný prezident, který by sjednocoval stát a lid, choval se čestně a správně, něco hodnotného vykonal, byl nějak (pro zemi) pozitivně významný, důstojný,… nebo vůbec kompetentní. Jedna pohroma za druhou. Ano, většina lidí ti řekne Masaryka… -_- (přesto o něm nic moc nevědí, nic o něm nečetli, nic od něj nečetli; jen je nejvýraznější, vědí, že stál za vznikem ČSR a má kult osobnosti)… ale neboj, zcela zapadá do celé té bandy, nebyl nijak lepší než ten zbytek. A vůbec… jím (a „díky“ němu) TO vůbec odstartovalo, ta jedna velká šaškárna.

GM

Václav Havel

halfksv en

Miloš Zeman

Porkman

Miloš Zeman

Vlastně jsou na 1. místě komouši