Mirdas

Který vojevůdce byl podle vás z historického hlediska nejschopnější ?

A z jakého důvodu tak soudíte ?

Odpovědi
gecco

Leonidas…
;-D
To nelze určit… Nejschopnější…
A – kdo je "vojevůdce??

Jeden z nejschopnějších byl určitě Leonidas. A třeba Francis Drake. Žižka, Sámo, Vercingetorix, Alexandr (Veliký, pochopitelně)…
Takovejch bylo. A bude…
😉

Kelt

Historie lidstva je historií bitev. U mnohých neznáme ani průběh ani vojevůdce . Napoleon, Albrecht z Valdštejna, Admirál Horthy, Gajda, Štefánik, Žukov, Koněv, Blucher, Welington atd. Každý bojoval za jiných podmínek v jiné době a proti jinému protivníkovi na jiném bojišti. Podle čeho hodnotit? Kdo dobil největší území. Pobil nejvíce nepřátel? Měl nejhorší podmínky, protože nepřátelských vojáků bylo několikrát více? Ale chceš odpověď, Brennus.
V roce 390 (či 387) př. n. l. porazil keltský vojevůdce Brennus Římany v bitvě u říčky Allie a zmocnil se Říma (nedobyt zůstal jen pahorek Kapitol).

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jan_%C5%B­Di%C5%BEka

Emefej

Od roku 1939 do konce roku 1941 by to mohl být Hitler. V té době byl schopen dobít vše, na co si vzpomněl.