nyjono

Který stát si myslíte, že má nejlíp vyřešený systém důchodového zabezpečení?

Vím, že se s problémem nedostatku financí pro důchody potýká mnoho, možná všechny státy.
Je jasný, že zvyšování věku odchodu do důchodu není řešením.

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zvysi-se-duchodovy-vek-vlada-resila-proc-se-musi-zmenit-penzijni-system-78240?dop-ab-variant=10&seq-no=1&source=hp

Nejlepší odpověď
annas

Anglický zdroj uvádí nejlepší systémy za r. 2018

"Nejlepší důchodové systémy mají Nizozemsko, Dánsko a Finsko!.

Hodnotu indexu pro každou zemi představuje hodnota mezi nulou a 100, přičemž vyšší hodnota znamená příznivější důchodové systémy.

  1. S hodnotou indexu 80,3 získalo Nizozemsko nejvyšší skóre za rok 2018, čímž se dostalo mimo Dánsko, které se v roce 2017 dostalo na první místo.
  2. Dánsko prohrálo první místo o úzkou hranici, když skončilo na druhém místě s celkovým skóre 80,2.
  3. Finsko

Finsko se v roce 2018 umístilo na třetím místě s celkovou hodnotou indexu 74,5. Jeho důchodový systém zahrnuje základní státní důchod a řadu zákonných systémů výdělku. "

USA se umístily v dolní polovině indexu, když se umístily na 19 se skóre 58,8.

Najdete žebříček 34 zemí na světě, ČR mezi nimi není.

https://www.in­vestopedia.com/ar­ticles/personal-finance/042914/top-pension-systems-world.asp

Další odpovědi
Drap

Myslím že Kuvajt, přes mnohé, pro nás nepochopitelné, velmi velké sociální výhody. Po odchodu do důchodu jim zůstává téměř tolik prostředků kolik vydělávali. Velmi levné bydlení, energie za hubičku, pokud ne zcela zdarma a mnoho dalších věcí. I tam však přemýšlejí že zvednou odchod do důchodu z 45 na 50 let.

Rokio

Podle mě Japonsko. Jeden můj známý říkal, že Japonci nechodí do důchodu, ale pracují do konce života. Také jsou občané Japonska nesmírně pracovití a pracují mnoho hodin denně, takže je dost možné, že státní kasa Japonska nestrádá.

Jinak dříve to dle mého názoru bylo Neměcko než začalo hojně přijímat migranty. Němečtí důchodci měli opravdu vysoké důchody a peněz na ně bylo dost a teď je to sice horší, ale pořád dobré v porovnání s řady států.

marci1

Údajně podle údaje z 22.10.2018 to je Nizozemsko:

„Nizozemský důchodový systém vytlačil Dánsko po sedmi letech z trůnu a je opět jedničkou podle globálního důchodového indexu každoročně zveřejňovaného konzultační firmou Mercer.
S prvním místem má Nizozemsko zpět mezinárodní status A. Dánsko je na druhém místě. Na třetím místě je Finsko a v trojici nejlepších je poprvé.
V indexu jsou důchodové systémy více než třiceti zemí testovány na vhodnost, důvěryhodnost a integritu v budoucnu. V letošním roce zaznamenalo Nizozemsko 80,3 bodů, v roce 2017 bylo skóre 78,8. Nizozemsko porazilo Dánsko s rozdílem 0,1 bodu. Obě země tak v tomto roce mohou přiznat svým důchodovým systémům status A. Výzkum se zabýval veřejně financovanými a osobně našetřenými důchody, ekonomickým růstem, vládními dluhy, osobním spořením a vlastním vlastnictvím všech účastníků“.

Zdroj: www.nu.nl
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Rotterdamu

https://www.bu­sinessinfo.cz/cs/clan­ky/nizozemsky-duchodovy-system-je-opet-nejlepsi-na-115913.html

Ametyst

Smutná pravda je, že staří budou pracovat do smrti a mladí budou na pracáku: vláda to má krásně spočítané: vládě se vyplatí mít na pracáku 3 mladé lidi, což je finanční ekvivalent jednoho starobního důchodu.
Nevím, ve kterých zemích je důchodový systém propracovaný, nejspíš ve Švédsku. Ovšem jak dlouho jim vydrží, těžko říci, když mají zároveň ambice být světovou humanitární velmocí pro migranty.

Ametyst

Drap: To zní jako doživotní výsluhy pro eurounijní papaláše.