MasterGames

Který prvek je součástí solárních článků?

Předem děkuji za odpovědi :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to monokrystalický nebo polykrystalický křemík, který musí být nadopován fosforem, aby se vytvořil PN přechod a choval se jako polovodič. Funguje na principu fotoelektrického jevu: světlo, resp. foton vyrazí z elektronového obalu atomu křemíku elektron. Podílel jsem se na výrobě fotovoltaických panelů ve Valmezu, heč! Však taky firma brzy zkrachovala…

Další odpovědi
aliendrone

Např. křemík (Si). Ale protože jsem zlý aliendrone, nenapíši více, abys neměl z domácího úkolu jedničku. ;) :D :D

anonym

Tyto základní informace jsou téměř vždy na Wikipedii, (znáš Wikipedii ne) ? …

je nesrovnatelně rychlejší najít základní informaci tam během pár sekund, než se ptát, deset lidí tím zdržovat, pak na odpověď čekat. Ne jinak je to v tomto případě viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fotovoltaic­k%C3%BD_%C4%8Dl%C3%A1nek­#R%C5%AFzn%C3%A9_tec­hnologie_v%C3%BDro­by