Miroslavst

Který král měl přezdívku Král Bene?

Doplňuji:
pro Kerberus: zadal jsem si do lišty Král bene a nevyjelo mi nic. Vyjelo mi jen král dobře a to jsem nevěděl, že je i král bene.
Pokud vím, odpovím a ne, že odkazuji na další a další odkazy, které jsou stejně k prdu.
To samé jako minule jsem se ptal co je to elce pelce do pekelce a v původní odpovědi nebyla žádná správná, jelikož je to část za/na peci a to v odakze na otázku nebylo!!!!

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kteremu-ceskemu-krali-se-rikalo-dobre-dobre-bene-bene-proc-tomu-tak-bylo

Další odpovědi
vagra

Král Bene, bene,říkali králi Vladislavu II. Jagellonskému

Doplňuji:
Barbakane-uvedu jeden bod z kodexu uživatele:
"Použtí nenávistné řeči, chvástání se a popuzování
Odpovědi.cz není místem pro ventilování osobních frustrací nebo chvastounství.
Jsme komunita lidí s rozdílnými názory, zkušenostmi a původem. Respektujte proto prosím ostatní a zdržte se popuzujících nebo nenávistných komentářů.

hanny 2

Byl to král Vladislav II.Netoužil si mezi tehdy velmi mocnou šlechtou vytvářet nepřátele a tak na většinu jejich požadavků odpovídal bene,bene/dob­ře,dobře/.Že by takové jednání nějak příliš pomohlo rozkvětu české země,to se asi nedá říci.Šlechta si ovšem v Čechách skutečně dělala co chtěla.Nepřipomíná vám to náhodou něco???!!!

led

Miroslavst, práve preto píšem aj odkazy, pretože mohlo sa stať, že zadáte nesprávne výraz alebo neskúsite inú možnosť
ukážka google:
http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Kr%C3%A1l+be­ne&ie
je tam aj kráľ bene aj kráľ dobre
seznam:
http://search­.seznam.cz/se­archScreen?q=Kr%C3%A­1l+bene&source­id
potom už len musím čítať a čítať.
Máte pravdu jednoduchšie je prečítať si priamu odpoveď, ale tá môže byť pre mňa príliš stručná a nenájdem tam, čo práve hľadám. ak mám odkaz môžem sa dozvedieť niekedy aj viac

kropitko

tak já jsem si do modré lišty zadala také král Bene a vyjela mi správná odpověď od Vagry,,,http:/­/www.odpovedi­.cz/otazky/kte­remu-ceskemu-krali-se-rikalo-dobre-dobre-bene-bene-proc-tomu-tak-bylo

Kerberus

Stejně tak pekelec-kopírují odpověď Hanulky11,která vložila odkaz k Vaší otázce.

někde se tak říká pukavci /zkaženému vajíčku/
může to být i místo nad pecí -pekelec

Kerberus

Vkládám ještě dodatečně odkaz,který uvedla u Vaší otázky Hanulka11.Když odkaz otevřete,můžete si přečíst její správnou odpověď.Uvádí dva významy slova pekelec,takže jste si mohl vybrat tu,která vás zajímala.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-pekelec-za-vec

Miroslavst

Není lepší využít lištu na Google nebo jiném vyhledávači pro správnou odpověď na zadaný dotaz a vlastně tedy ten dotaz tde na odpovědích vůbec nepokládat?
Tyto stránky považuji za naučné v tom, že nejen, že mi někdo odpoví a poradí, ale přidá třeba i něco ze svého a tudíž budu chytřejší o něco víc, než pokud zadám jen na google.
Tak stejně já svým dotazem „přinutím“ odpovídající přemýšlet, popř. se něco při vyhledání přiučit. „Vidíš, to jsem nevěděl, že je to tak a tak, hmm a jsem zase chytřejší a pomohla mi k tomu otázka od toho a toho“.
Takže nějaké odkazy na minulé odpovědi absolutně nechápu.
Než najdu případnou odpověď, napíšu raději svou odpověď, pokud tedy není nijak obsáhlá.
Samozřejmě, že jsou vyjímky, kdy se ptá 10 uživatelů během jednoho, dvou dní jak se zbavit kopřiv nebo krtka.
A tak raději než se zde ptát, příště najdu na googlu.
A nebo se budu ptát na to, kde není pokaždé stejná odpověď: co budete dnes vařit?, jak je dnes u vás?, co budete večer dělat? apod.