Rokio

Který kov je bronz? Co myslíte?

Ptám se, protože se z něho vyrábí medaile pro sportovce, kteří skončili třetí. O zlatu a stříbru vím, že patří mezi drahé kovy, ale nevím, kam zařadit bronz.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Eh, co na to Wiki? Jde o slitinu mědi a cínu. Existují různé typy dle složení (dělový, zvonovina atd.), ale nebuď línej a dohledej si sám. Za LENOST ode mne hvězdičku NEDOSTANEŠ! ;) :)

Další odpovědi
elkon

Bronz je slitina mědi a cínu, takže z pohledu materiálu bezcenný. Určitou hodnotu může mít bronzový výrobek. Ale medaile bývají vyrobené ze stříbra, s povrchovou úpravou do zlaté, stříbrné i bronzové barvy.

Drap

Zařazuje se mezi barevné kovy

Justin1

Je to slitina mědi a cínu. Jako bronzový uživatel to musím vědět.

Mosaz je zase slitina mědi a zinku.

Kelt

O složení se tady už psalo. Samozřejmě je rozdíl pokud jde o cenu výrobku z doby bronzové, o bronzovou medaili nějakého sportovce , která se draží a bronzovou sošku, kterou dáváš do sběrných surovin.