annas

Který film spojuje uvedené osobnosti?

Český spisovatel – zemřel 3. 2. před 14. lety a slovenský humorista, dramatik, spisovatel-prozaik, textař, herec, režisér, moderátor a zpěvák se 3. února před 71 lety narodil.

Které další dílo českého prozaika znáte? S kým je neodmysliteně spjata druhá osobnost?

Nejlepší odpověď
anonym

já vím jen že 3. února 1940 se narodil Milan Lasica
Vystudoval dramaturgii se zaměřením na divadla malých forem na VŠMU v Bratislavě. Už během studií začal vystupovat v Tatře, kde předváděl svoje autorské dialogy. V letech 1964 – 1967 pracoval jako dramaturg Československé televize, v letech 1967 – 1971 byl členem Divadla Korzo v Bratislavě, v letech 1971 – 1972 divadla Večerní Brno. V letech 1972 – 1978 zpěvohry Nové scény v Bratislavě. Od roku 1982 byl uměleckým šéfem Štúdia S, kde dnes působí jako ředitel. Jeho první žena byla Zora Kolínská. S druhou manželkou Magdou Vášáryovou má dvě dcery. V roce 2003 jej prezident České republiky Václav Klaus odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy.

Další odpovědi
vagra

Ptáte se na film,který spojuje uvedené osobnosti?
Film,který spojuje Bohumila Hrabala a Milana Lasicu se jmenuje „Obsluhoval jsem anglického krále.“

hanulka11

český spisovatel byl myšlen zřejmě Bohumil Hrabal

Ostře sledované vlaky, Postřižiny …

Ti dva neodmyslitelně spjatí budou Lasica a Satinský