dust8

Který film má nejméně slov a to kolik, aniž by se jednalo o němý film?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nevím, který nejmíň, ale napadají mě takové ty trosečnické filmy nebo z divočiny, z vesmíru a podobně, kde je chvílemi hlavní hrdina sám…
Trosečník, Útěk do divočiny, Pasažéři, Revenant: Zmrtvýchvstání, Mezi vlky (i když tam asi bylo dost dialogů), Kosti a skalp (tam asi taky), Pí a jeho život, Ztracen v džungli,… určitě i nějaké filmy o Mauglím a Tarzanovi (i ty animované), sra*ička 2001: Vesmírná Odysea (sry všem fanatickým fandům, ale je to blbost), Na ostří nože (možná, teď nevím), Bílý Tesák, MOŽNÁ Bohové musejí být šílení (je to nějaký pátek, co jsem to viděl, ale XiXao tam toho určitě mnoho neřekl), Robinson Crusoe, VALL-I,

Tady máš filmy s minimem dialogů, ale snad žádný z nich jsem neviděl, tak nevím: https://www.new­s18.com/news/mo­vies/9-minimal-dialogue-movies-that-are-must-watch-for-cinema-lovers-2185367.html
A stačí si projít odkazy https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=movies+wit­h+minimal+dia­logue&client=fi­refox-b-d&ei=zOA5YpDNNZX7sA­frv42IBg&oq=mo­vies+with+mini­mum+dia&gs_lcp=Cgd­nd3Mtd2l6EAMY­ADIGCAAQFhAeM­gYIABAWEB46BwgA­EEcQsAM6BwgAE­LADEEM6DAguEM­gDELADEEMYAToP­CC4Q1AIQyAMQsAM­QQxgBOgQIABBDOg­QILhBDOgcILhDU­AhBDOggIABCAB­BCxAzoLCAAQgAQ­QsQMQgwE6EQgu­EIAEELEDEIMBEM­cBEKMCOggILhCAB­BDUAjoRCC4QgAQ­QsQMQxwEQowIQ1A­I6CwguELEDEIM­BENQCOgUILhCAB­DoHCAAQsQMQQzoF­CAAQgAQ6CAgAE­BYQChAeOggIIRA­WEB0QHkoECEEY­AEoECEYYAVC4BFjSO2DaS­mgBcAF4AIABhA­GIAY8RkgEEMTkuN­JgBAKABAcgBEsA­BAdoBBggBEAEY­CA&sclient=gws-wiz

Týpek měl stejnou otázku jako ty, před 5 lety na Redditu: https://www.red­dit.com/r/AskRed­dit/comments/61p18y/wh­at_popular_non­silent_movie_has_the_fe­west_words/ Je tam uvedený třeba ten Trosečník, ale osobně si myslím, že bude film, kde bylo ještě míň slov a dialogů.
Viděl jsem hafo filmů, které byly extrémně tiché, vleklé a nikdo tam pořádně nic neřekl.. i když se třab odehrávaly ve společnosti. Ale byly to spíš takové blbůstky, na které si nevzpomenu.

Další odpovědi
Lotr2008

Možná nějaky péčko

Rocker

https://www.csfd­.cz/film/165-boj-o-ohen/prehled/

Disraeli

Takovou statistiku mít nebudeš… protože by ji někdo musel sestavit a to by zahrnovalo povinnost vidět všechny filmy a pak to celé zhodnotit (jako mohla by to udělat i mašina, ale i tak… takovou filmovou analýzu nikdo neudělal).
Jsou filmy, které měly a mají vysoce podprůměrnou až nulovou sledovanost, filmy, co nešly do kin, nemají fandy ani je skoro nikdo nezná, nikde se nevysílaly a nejsou ani nikde dostupné.
A na světě máme statisíce filmů, všelijakých.