zjentek

Který čaj Angličané pijí s mlékem a který bez mléka, případně s citronem?

Earl Grey tea vs. English (breakfast) tea (bergamot vs. černý čaj). Prý jeden z nich se pije spíše s mlékem a ten druhý bez mléka, vhodný spíše s citrónem. A který tedy jak?

Ještě někdo? (;

Odpovědi
Ametyst

Černé čaje pijí s mlékem. Dokonce nalijí do šálku nejdřív mléko a přelijí ho čajem .Citron jsem neviděla. Je asi jen na požádání. Earl grey se velmi rozmohl u nás: kdykoliv jsem požádala o černý čaj, přinesli mi bergamotový. Pak už jsem zdůrazňovala “ neochucený, obyčejný, černý čaj “. 🙂

cochee

To máš automaticky spojený Érlgrej s mlíkem a brekfast s citrónem (nebo naopak)? To neděláš dobře, Jaromíre, ale na funkci to nebude mít vliv 🙂 jinak si myslím, že Anglán, co si dává čaj s citronem je asi taková „kuriozitka“ jako Čech dávající si čaj s mlíkem, nebo možná ještě větší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Ametyst, to bych chtěl taky takový život, kde by mně nosili čaj. Prostě život jako na zámku. To by mě zajímalo, jaká sorta lidí sem chodí… kdo jsi za dámu, jestli to není tajné? (;

zjentek

Prozradíš tedy, z kterého „panství“ pocházíš? (;