Rokio

Kterou znáte jinou postavu z Harryho Pottera kromě Severuse Snapea, která není černobílá?

Která postava ze série románů o čarodějném učni pod jménem Harry Potter vám nepřijde ani vyloženě kladná, ani vyloženě záporná, tzv. je svým charakterem je někde uprostřed?

dodatek: Mě přijde, že nejvýraznější neutrální postavou je Severus Snape, učitel (spoiler) a později ředitel v Bradavicích (konec spoileru).

Odpovědi
Muffz

Inu Draco je taky taková zajímavá postava. Kdyby měl jiné rodiče, kteří by nebyli pod vládou Voldemorta, tak určitě není tak „zlý“, což se ukázalo v posledních dílech.

dubraro

Mně nepřipadá postava Snapea „neutrální“, spíše se postupně dostává do různých poloh a v různých částech děje se jednou jeví jako záporná, jindy kladná, někdy aktivní, někdy pasivní. Snape je složitá postava a pro řadu fanoušků je z celého dlouhého děje nejzajímavější. Velký rozptyl v chování má také ředitel Brumbál, Siruis Black, také Harryho otec James. Samotný Harry je postava dosti plochá, až příliš kladná.

Anikitos

Severus byl spíš kladná, i když si hrál na zápornou…
Malfoy byl takový „dětský záporák“ asi do 4. dílu, pak jak už ten děj začínal být vážnější, tak byl neutrální.