Kazatel

Kteří dva gayové se v české verzi Popelky též líbají nebo snad skrývají svou sexuální identitu?

https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/filmy-serialy/clanek/pot­vrzeno-gayove-se-v-popelce-nakonec-budou-libat-40379956

Odpovědi
Cvrčák

Asi nejsem tak progresivní, jak si doba žádá. Tato verze pohádky mě neláká a je mi jasné, že je to na sílu (poptávka doby). Pohádky vnímám jako tradici, kdy princ zachraňuje dívku, bojuje s drakem a v závěru se princ (muž) a dívka políbí, žijí spolu a mají spolu děti – šťastný konec. Vzhledem k tomu, že na pohádky se dívají i děti, myslím, že by mělo být promítáno i klasické soužití muže a ženy, kteří se milují a respektují – místo toho je humbuk kolem toho, když si dva princové dají pusu, čímž sami progresivisté zdůrazňují jejich jinakost a oddělenost od ostatní společnosti. Doba, kde vládnou peníze však urputně nadhodnocuje minoritní zastoupení a dostává přebytečný prostor, což ovšem působí kontraproduktivně. Kdo se jen nepřímo kriticky vyjádří, je dle progresivisti okamžitě homofob. Ale levice vždy měla jednodušší vidění světa.

marci1

Princ Trávníček s myslivcem Šafránkovou? 🙂

JežíšKristus

Možná Kája Gott, ten tam furt povykuje, ale na kameru jej neukážou, proč asi?

Brát českou verzi Popelky za určující nedává smysl, když to vůbec není česká pohádka.