Avatar uživatele
Hufnágl

Které zabezpečení mobilu je nejvhodnější?

PIN, gesto nebo otisk prstu?

Alesh díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1298 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Odpoveď byla označena jako užitečná

Můžeš používat klidně všechny.
Otisk je nejrychlejší přihlášení, prostě přiložíš a hotovo. Obejít se to nejspíš nedá. Problém je, že někdy je nečitelný (poraníš si kůži apod.) nebo je vyhodnocen jako „nerozpoznáno“. I z těchto důvodů nelze mít toto jako jediný způsob zabezpečení, vždy je vynuceno mít další způsob zabezpečení, patrně to musí být PIN. Čili pokud otisk selže, můžeš se přihlásit PINem. Gesto je taky fajn, ale nesmíš si ho dát moc triviální, navíc ho lze odpozorovat. Já mám kombinaci PIN + otisk a funguje to dobře. Otisk to přečte na 99 %, občas ho musím obnovit novým skenováním otisku, ale fakt minimálně kdy. Nastav si to stejně a kdyby ti ten otisk fungoval blbě, tak to vyměň ho za gesto.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pepa25, Hufnágl Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nepoužívám nic, není důvod. Mobily ( ani nic jiného neztrácím), nic v mobilu důležitého stejně nemám. Mobilem ani neplatím, na to mám kartu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

elkon
Tak co se montuješ do otázky? Že by za bodíky?

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Nemít v mobilu žádná citlivá data je nejlepší forma jejich zabezpečení. Také nevidím žádný důvod mobil nějak zabezpečovat.

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Mobilem se dneska spíš rozumí smartphone a ne pravěká kalkulačka na volání a SMS. /Používat smartphone jen na volání a SMS je asi takové, jako si koupit Ferrari a jezdit s ním na dálnici 110 km/hod. Takže pokud využíváš u toho smartphonu jeho možnosti (IB, foto a jiná soukromá data), tak je samozřejmě víc než rozumné mít telefon zaheslovaný některou z možných metod.

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

V tomhle případě považuju tu odpověď za legitimní…

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Proč?

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nemít v zařízení citlivá data je jeden z regulerních způsobů jak ta citlivá data ochránit. Proč by to neměla být regulérní odpověď? Je fajn, že to někdo zmínil a nějak se kolem toho rozepisovat, vzhledem k trivialitě, nemá smysl. Také se elkon původně moc nerozepisoval a kdybyste to tu nezačali rozvádět, celá tato větev by se omezila právě jen na toho jeden a půl řádku, který si zaslouží 😉

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Protože on se evidentně neptá na tuto situaci. Má telefon, chce ho používat jako normální moderní člověk, tak asi není zvědavej na to, že mu nějaký chytrák bude radit, jak „zabezpečit“ telefon, který pořádně neumí používat. Navíc i kdyby ho používal jen na volání a SMS, tak je i tak dobré ho mít zabezpečený, protože mu někdo může udělat pěknou útratu! 😉

před 1297 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Prostě žádné. Dal jsi dotaz na zabezpečení, já jsem odpověděl, podle zkušenosti. Co je na to nesrozumitelného?

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Vidím to na „Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.“ 🙂

před 1298 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek