Kepler

Které z těchto vynálezů posledních let považujete za zbytečné, nesmyslné, či dokonce hloupé?

Nejlepší odpověď
Čecho_slovák

Jiný - jaký?

Myčka nádobí je pro líné, sušičky prádla pro bohaté, elektrické kartáčky nevyčistí chrup dokonale, zlaté hodinky Prim, a auta na baterky už byly za mého dětství.

Další odpovědi
Rocker

Auta na baterky

Pepa25

Elektrické kartáčky na zuby

Z uvedených věcí pouze ty elektrické kartáčky, vše ostatní má přidanou hodnotu

Cvrčák

Auta na baterky

Ametyst

Auta na baterky

Hlada

Jiný - jaký?

Asistenční systémy v autech.

Rokio

Auta na baterky

zjentek

Jiný - jaký?

Všechny uvedené, jen snad místo chytrých hodinek má být myčka nádobí.

nyjono

Auta na baterky

.

Justin1

Jiný - jaký?

Vadí mi, když se někde v dnešní době stále nechávají přežívat prodejní nebo parkovací automaty nebo automatické prádelny, které berou jenom mince. Kdo dneska ještě s sebou tahá pytlík mincí nebo si ničí peněženku tím, že ji přetěžuje spoustou kovu? Kde má člověk ty mince pořád brát, když skoro všude platí kartou a z bankomatu mince nedostane?

Taky mi připadá hloupé tisknout QR kódy v tak malém rozměru a rozlišení, že se nedají přečíst.

V poslední době mi jako největší nesmysl připadají ta nepoužitelná papírová brčka, která se splácnou tak, že skrz ně nic neproteče. Možná by bylo lepší zachovat plastová brčka a prodávat je za vysokou cenu, aby je lidé přestali vyhazovat po jednom použití.

postcd

Sušičky prádla

Leeeres

Auta na baterky

GM

Auta na baterky

Jiří Bohumil

Auta na baterky

Pokud nebude možnost výroby elektrické energie opravdu „čistým“ způsobem a v dostatečném množství a pokud nebudou akumulátory vyráběné z ekologicky odbouratelných materiálů, pak současné tvrdé prosazování elektroautomobility je vyložený nesmysl.
Vhodné je využití u vozidel užitkových, v pracovních prostorách (manipulace s materiály a zbožím v uzavřených prostorách). Tam to smysl má.
V případě dostatku el. energie pak případně třeba řešit napájení automobilů ne z baterií, ale třeba nějakou indukcí z rozvodů na/pod vozovkou. 🙂

Midoc

Sušičky prádla

Sušičky prádla spotřebovávají velké množství el. energie. V době energetické krize by se nemusely používat.

michalds

Elektrické kartáčky na zuby

metro

"Chytré" hodinky

Schluker

Musim rict, ze me odpovidajici bavi. Auto na baterky je starsi nez auta se spalovacim motorem.. :)

Leeeres

Souhlasím ale je přesto zajímavé že přes rychlost 100 km/h se dostal poprvé v historii zrovna elektromobil už v roce 1899

Kepler

To sice jo, ale tehdy to byl jen neúspěšný experiment. kdežto dnes je to vysoce sofistikovaná technologie, ba přímo idiotská politika, do které nás politici násilně tlačí. Pevně doufám, že je to slepá ulička, alespoň do té doby, kdy bude výroba těch baterek a vyrobená elektřina skutečně zelená.

Pepa25

Proč by tu měl být požadavek „až bude výroba elektřiny skutečně zelená“? Není zelenější výroby elektřiny v elektrárně, byť třeba plynové oproti spalování nafty ve spalovacím motoru?

cochee

Není- neznáš úsloví, že normální auta mají výfuk na zádi auta, kdežto elektroauta v komíně elektrárny? Tak to přesně je. Ekologický posun nulový, jen exhalace se z okolí komunikací posunou do míst, kde mají místní smůlu a sídlí v blízkosti elektrárny. A to nemluvě o aku v těch elektroautech, jejichž relativně krátká životnost (a tím životnost celého auta, protože nový batterypack je tak drahý, že si ho do jetého elektroauta nikdo pořizovat nebude) bude rovněž vyplacena tak drahou likvidací, že si to dnes málokdo umí představit. Nejsem si jistý, jestli vůbec jsou ekologické likvidační postupy do detailů vypracovány.