Radomír.cz

Které vynálezy vymysleli Finové?

Finsko a jejich vynálezy

Nejlepší odpověď
led

O finských dějinách si může každý průměrný uživatel internetu najít mraky informací…
slávny vynález, žiaľ dodnes používaný a nepriamo pripisovaný sovietskym partizánom, použitý napríklad vo fínskej vojne 1939/40:
„Finští vojáci dokonce vymysleli vlastní válečnou taktiku – tzv. motti. Motti byla menší skupina finských vojáku pohybujících se na lyžích, která rychle, tiše a nenápadně obklíčila „těžkou“ sovětskou divizi a oddělila ji tak od ostatních. Potom na sovětské vojáky „obtěžkané“ tanky a obrněnými transportéry zaútočila, často oblíbenými Molotovovými koktejly (finský vynález!)“
Linus Torvalds vymýšľa alternativu k Windows – operačný systém Linux. ktorý je dnes základom mnohých „moderných“ operačných systémov

jeden z mnohých dnes obľúbených vynálezov sú aj bežecké, chodecké palice Nordic walking zo severného Fínska
zdroje:
http://www.nordic-walking-hole.com/nordic-walking
http://www.fin­sko.com/finsko/o­kamziky/