boky16

Které události ukončili Velkou francouzskou revoluci?

Odpovědi
successful

Jakobínská diktatura neznamenala konec revoluce. Jen se dostali k moci = vlastně přímo do popředí revoluce. VFR vlastně končí až Napoleonovým „Brumairovým“ převratem roku 1799, kdy se stává konzulem (tím končí i direktorium, kteří byli mimochodem až po Jakobínech). Napoleon má už od teď neomezenou moc.
Takže Brumairský převrat je poslední UDÁLOST. Neboli Napoleonův převrat a jeho uchopení (neomezené) moci.

Mr. Marek

Nástup jakobínské diktatury

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.