KatkatkaW

Které lidové písně znají senioři nejlépe?

Budu zpívat seniorům lidové písně a potřebovala bych vybrat ty. které budou určitě znát, mít rádi, budou se chtít připojit. (jižní Morava) Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku se nedá konkrétně odpovědět. Ne všichni musí znát ty lidové písně, které znáte vy. Vy naopak ty jejich.

Určitě máte zpěvník, v němž jsou písně z jižní Moravy.
Vyberte si některé, než začnete zpívat, zeptejte se, píseň znají.

V odkazu jsou některé moravské, další podle druhů písní atd.

http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/lidove-pisne-11147/moravske-6102

https://www.lidove-pisnicky.cz/

Další odpovědi
Hlada

Myslím, že senioři lidové písně moc neznají. Je to generace vyrostlá na Beatles a Rollig Stones. Z českých znají písničky Petra i Pavla Nováka, Ulrychových, Olympicu, Plavců, Fešáků, Neckáře.

Cenobita

Pro seniory jsou ideální songy typu:

„Nikdy se nevrátí pohádka mládí“

„Když člověk přichází do let, všechno ho začíná bolet“

„Ach synku synku, doma-li jsi“

Nuk nuk

Předpokládám, že senioři, tím spíše na JIžní Moravě, znají většinu lidových písní lépe, než mladí lidé.
Já myslím, že když jich pár zazpíváte, že se určitě někdo přidá a možná vytáhne i nějakou, kterou neznáte Vy nebo k té, co budete zpívat, přidají další sloky, které si pamatují z mládí.

Kelt

Otázka je jasná, i není. Jak budou senioři staří – rozmezí. Jaká oblast, všude jsou jiné písničky v oblibě a navíc, určitě znají i některé české nebo slovenské. Budeš zpívat v domově důchodců nebo někde na louce, jaká tak bude sestava posluchačů a pokud jde o tebe – zpíváš sama bez hudby nebo máš kapelu a jaké nástroje.
Písně – Hej od Buchlova, V Hodoníně za vojáčka, Na tých panských lukách atd – píšu co si vzpomenu na název . Určitě existují zpěvníky lidových písní, kde jsou ty písničky rozděleny podle oblastí. Takže – natrénovat.

led

Hlada, seniori nie sú len mladíci, ktorí žili v časoch zlatej éry Beatles a Rollig Stones. Nájdete tam aj tých, čo spievali Nebeskí jezdci (transponovana myšlenka Božího Soudu do Kovbojského slangu) a Směr Praha (přes spálenište,…), či dokonca videli hrať Voskovca a Wericha naživo