Které činy byly vrcholným vyjádřením nesouhlasu československých občanů s přítomností okupačních vojsk v ČSSR?

Nejlepší odpověď
annas

Např. Po příchodu vojsk – různé podpisové akce, odstraňování sovětských symbolů a symbolů komunistické moci. Z různých objektů demonstranti strhali pěticípé hvězdy a symboly překříženého kladiva a srpu,vyvěšovaly se černé vlajky. Kvůli ztížení orientace se odstraňovaly tabule s názvy ulic, čísla domů a dopravní směrovky, probíhaly demonstrace, studenti se snažili zabránit tankům v pohybu – střelba do demontrantů. Význam rozhlasu, který vyzýval lidi k protestům. Jan Palach (Praha) Jan Zajíc (Šumperk), studenti – hořící pochodně na protest proti pobytu vojsk.

Další odpovědi
1popelka1

Např.
Demonstrace (třeba v Praze, Bratislavě, Brně)při 50. výročí založení státu jako nesouhlas se Srpnem 68 a vývojem po něm.

Při oslavách VŘSR někteří lidé vyšli do ulic a volali protisovětská hesla – následovala jejich vyloučení ze škol a či sestup v práci.

V listopadu studentská stávka, podpořená pracujícími, bojovali za splnění slibů daných Akčním programem KSČ-později následovala represe

Význam mělo také vysílání Svobodné Evropy/Svobody, Hlasu Ameriky

16.leden 1969 se zapálil Jan Palach, následovali pak Jan Zajíc (únor), Evžen Plocek (duben).

člověk

vrcholné vyjádření nesouhlasu s přítomností vojsk SSSR,byly prověrky zahájené začátkem roku 1970
to bylo skutečné lámání chleba.kde asi jen 1,5% československého národa vyslovila nesouhlas s přítomností,
všichni jak správní vlastenci chránili jen sami sebe,protože davová psychoza skončila
a otec byl ochoten udat syna,a mnohý syn pro vlastní záchranu utopil rodiče,v té době se nejhůře zachovali učitelé,kteří zradili hlavně svoje žáky,aby si zachránili svoje postavení byli ochotni udávat a psát udavačské hlášení na svoje žáky a jejich rodiče,
Vlastně kdo byl od roku 1970 do roku 1989 učitelem,byl vlastně udavač,kdo chtěl dělat vysokou školu,musel mít rodiče velké komunisty a sám vykřikovat hesla,byla to doba opravdového charakteru,jen mi je líto,že se za to nikdo nestydí a jen říká,že musel