seraphico

Které 3 filmy byste pustili lidstvu za 1000 let?

Představte si, že lidé v budoucnosti už dávno zapomněli co jsou to filmy. V roce 2136 vyšla studie, která prokázala, že veškeré pohybující se snímky jsou pro lidský mozek závadné z důvodu ovlivňování osobnosti každého jedince. V roce 2138 bylo všemi národy podepsáno memorandum, které zavazuje zlikvidovat a přestat vyrábět všechny televize, kamery a další nahrávací zařízení. Všechny dosud vydané filmy, seriály a další „škodlivé“ věci byly zabaveny a zničeny (i ty v digitální podobě). Filmaři a herci nemají co žrát. Počítače slouží pouze k práci a mobily k telefonování. V roce 2143 bylo memorandum splněno do puntíku. Nikde není možnost pustit si filmy, seriály, tik toky a ani tu blbou reklamu. Lidstvo pomalu zapomíná co je to televize a soustředí se pouze na práci a občasné radovánky. V roce 3020 se ovšem objevujete na scéně vy. Po dohodě se třemi nejmocnějšími indefi světa (v roce 2461 byla na celém světě slova muž a žena nahrazena jedním slovem indef), kteří jsou prezidenti Konga, Litvy a Vietnamu, máte jedinečnou možnost pustit všem lidem na celém světě do jejich počítačů 3 filmy. Ty filmy máte čistě náhodou ve své kapse na flashce. Kde se tam vzaly nevíte ani vy sami. Které by to byly filmy? Byly by to kultovní filmy? S nějakým poselstvím? Poučné? Zkuste se nad tím opravdu zamyslet a napište které 3 filmy by lidstvo v tak daleké budoucnosti mělo vidět.

Nejlepší odpověď
Vojta24

Vaše snaha pustit indefům jakýkoliv film by skončila už v zárodku a vy byste po první zmínce o to, že takový materiál máte v kapse ocitl velmi rychle v cele předběžného zadržení a následně byl v inscenovaném procesu odsouzen k trestu smrti za zločinecké spinkutí proti ústavně zakotvenému indefismu. Vaše flashka i se třemi filmy by skončila ve skladu nějaké tajné výzvědné služby budoucnosti a vy byste se další den škvařil na elektrickém křesle 🙂 … je mi líto … takže je fuk jaké filmy jste tam měl 🙂

Lidé budoucnosti si nenechají kázat jak by měli žít nějakým nebezpečným časoprostorovým imigrantem, který by jim chtěl po městech stavět hrůzostrašná kina 😁 Budou se tě bát pro tvůj zásadně odlišný pohled na cokoliv a na základě toho strachu z přílišné odlišnosti tě buď izolují v ústavu k nápravě či pozorování, nebo tě zlikvidují dřív, než stihneš říct „pardon, tak já radši zas půjdu“.

Další odpovědi
zjentek

Hlavně nic hlubokého, žádná dramata, protože ti indefové ještě nikdy pžedtím nespatřili hýbající se obrázky, takže by s nimi mohlo praštit i prachsprosté porno! Tím neříkám, že je pro projekt vhodné stáhnout si z YT nekonečné video meditujícího starce v horách. Zcelá nevhodné zde přijdou také různé dokumentární cykly naší doby či životopisné. Upoutat by zcela jistě mohly Babišovy dobroty či třeba Láďa Hruška neb klucí v akci. Katastrofické nikdy neurazí, bez ohledu na dobu. Také Jacksonova měsíční chůze a podobné. Bůh ví, co ty lidi osloví a zda na rozdíl od nás nebudou mít své vlastní životy. Což vzhledem k časové ose je taky možné.

ten který je

Pustil bych jim porno.;-)

anonym

Aneb jak se zeptat, jaký jsou vaše oblíbený filmy, tak, aby to dalo na knihu :D

Big Lebowski
Demolition man
Drž hubu!

metro

Forrest Gump, Kolja, Anděl Páně

Vojta24

no … řekněme ale že se neocitneš mezi průměrnými lidmi té doby ale třeba mezi vědci, kteří mají tendenci anomálii nejdřív důkladně prozkoumat, nikoliv nutně hned vypudit či zničit. No v takovém případě, bych jim pustil naše dokumentární filmy v technických oborech, konstrukce strojů a staveb, astronomie, fyzika, chemie, přírodopisné dokumenty … jsem si jistý že by je to zaujalo víc, než superman, kmotr a krteček 🙂

anonym

Superman, Kmotr, Krteček – s tímto výběrem bych souhlasil. Škoda že nezazněl v odpovědích, tam bych to asi lajkoval. Z těch tří snímků by poznali do značné míry, čím jsme suma sumárum vlastně byli. Naivní zranitelná stvoření, upnutá ke zdánlivě mocným pánům a mýtickým vzorům, v nejhorších časech upnutých i jen k plané naději a víře ve svobodnější časy, které jsme ale nikdy nebyly schopni dlouhodobě udržet, naproti tomu ale i surová a téměř neomezeně brutální ve snaze chránit ohroženou čest, osobní zájem a blahobyt rodiny, z krtečka by poznali, že přes všechnu svou vlastní omezenost, jsme usilovali o předání další generaci jen toho nejlepšího a nejčistšího z nás. Nedozvěděli by se tím asi nic nového, protože takoví by nejspíš byli i oni, ale nejspíš by jim začalo být jasné, jak moc jsme si i po těch letech stále podobní. Možná bys tak vyvolal dostatečnou emoční vazbu, abys neskončil pro nepřekonatelnou odlišnost u toho inscenovaného procesu pro údajné spiknutí LOL