doney gal

Která země z východního bloku to dotáhla nejdál?

Která země z bývalého východního bloku to dotáhla nejdál? Slovinsko, Polsko, my? Nebo snad Slovensko či Litva, Lotyšsko, Estonsko?

Nejlepší odpověď
led

Rusko naďalej ostalo veľmocou, ktorú treba brať do úvahy v medzinárodnej politike a ekonomike.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nejde o to, kdo to dotáhl nejdál , ale kdo do toho může nejvíc kecat, a to je Rusko … už jenom z toho důvodu, že je na orbitu, a kdo se dostal dál, jen amíci na měsíc …

dubraro

Pokud dobře rozumím smyslu otázky, tedy v ekonomickém významu, tak
Slovinsko. Je nejvýše v HDP na obyvatele i v paritě kupní síly. ČR je těsně za ním.

Emefej

Dnes jsou nejdál demokratičtí Němci, obrovskou dynamiku rozvoje má Vietnam.

tatanka

NDR

mosoj

Dederoni.

Kryšpín

Češi, poněvadž když se podíváte do historie, jeden moudrý vzdělaný politik po Sametu pravil. – Za tři roky předhoníme Rakousko, později, jsme lvi Evropy. Skoro se povedlo, jenom ty podvodníci z Rakouska na nás nepočkali a nezůstali stát.
Potom máme velký úspěch ve spotřebě alkoholu se pravidelně pohybujeme do první čtyřky, rovněž pochutiny extáze, marjánka, konopíčko jsme skoro na čele v Evropě v korupci to není také nejhorší okolo 35 místa.

hapiky

My? Výše minimální mzdy hodně napoví. „My“ jsme na samém konci tohoto chvostu.