Která dělnická profese ve světě je nejlépe a nejhůře placená?

Rád bych se dozvěděl, která dělnická profese ve světě je nejlépe a nejhůře placená. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se takto jednoznačně odpovědět u dělnických profesí. U každého řemesla jsou špatně placení a i velmi dobře placení. Obecně lze říct, že při pomocných a jednoduchých úkonech je mzda dosti nízko. Může to být nízkým vzděláním nešikovností, nezkušeností a podobně. Špičkoví zkušení řemeslníci , zvláště u nedostatkových a vyhledávaných profesích jsou i několikrát vyšší.

Další odpovědi
Kelt

Takový Klement Gottwald začínal jako truhlářský učedník a dotáhl to až na prezidenta. Nutno ale přihlédnout k politické situaci v naší zemi.
Pokud je člověk šikovný a o jeho práci je zájem i ve světě, tak to je ten případ, na který se ptáš. Nezáleží co děláš, ale jak to děláš. Ty určitě děláš v Brose, proto sis zvolil tuto přezdívku, že?

Kepler

Někteří dělníci si vydělají i více než manažeři. Např. nedávno v TV: obsluha monstrózního nakladače (jedna lžíce = 60 t) ve zlatém dole v JAR si vydělává ročně 100 000 USD. Nejhůř placených profesí je spousta a dostávají jen minimální mzdu.

Radius

Dobře jsou placeni ti dělníci, co dělají nebezpečnou a špinavou práci např. horníci a pod. Málo jsou placeni ti, co něco kontrolují, hlídají a pod, např. vrátní, kontrolují stroje (které pracují) nebo uklízečky. Obě povolání dělali známí, horníkovi se nikdy nic špatného nestalo i když byl často unavený a ten druhý si sice moc peněz nevydělal, ale zase si našel ve stejném podniku příjemnou dívku (dělala v kanceláři), dnes je to jeho manželka a je také spokojen, bydlí spolu a klape jim to…