dust8

Která pasáž či stránka Bible jsou nejzajímavější?

Alespoň něco málo bych si třeba přečetl, ale rád bych něco solidního. Třeba by mě to pak i dokopalo si to dát celé?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě víte, že Bible se skládá ze Starého a Nového zákona.Třeba začněte tím, jak Bůh stvořil svět. Zajímavá jsou i přísloví.

1. Můžete se na SZ dávat jako na starou hebrejskou literaturu, – tedy soubor textů , pravidla náboženské víry a morálky.

V odkazu najdete, z čeho se skládá Starý i Nový zákon, tudíž si podle charakteristiky můžete vybrat.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-cem-pojednava-novy-a-stary-zakon-bible

2. Pokud jste věřící, z Nového zákon,a se dovíte o životě Ježíše Krista z evangelií apoštolů. Epištoly jsou listy apoštolů věřícím. Najdete písně i modlitby atd.

Jde o to, zda si chcete udělat vlastní názor, nebo přečíst to, co uvádějí jiní.

Myslím si, že pokud máte zájem přečíst si bibli sám, že by stačila Bible pro děti. Nebo Biblické příběhy od Ivana Olbrachta.

Záleží na vás, můžete číst třeba jako pohádky, legendy atd. To, jak se lidé dívali v minulosti na svět, i když v překladech jsou myšlenky často interpretované růz­ně.

Další odpovědi
dubraro

Mne za mých studií teologie zaujala Kniha Daniel. Možná také proto, že o ní dokázal profesor zajímavě přednášet.

Kepler

https://pixaba­y.com/cs/photos/bi­ble-kniha-star%C3%A9-knihy-pap%C3%ADr-1679747/

elkon

Podobné věci nevyhledávám.

df

Doporučil bych Khiha o bibli – Kriveljov

Pepa25

Celá bible je inspirativní, ale pro křesťany je nejdůležitejší Nový zákon. Asi bych začal evangelii (jsou čtyři, vybral bych si jedno). Velmi zajímavá a poučná jsou podobenství, která většina lidí zná (milosrdný samaritán, návrat marnotratného sy­na).